CAS'tan Trabzonspor'a kötü haber

CAS'tan Trabzonspor'a kötü haber
CAS'tan Trabzonspor'a kötü haber
Eupen'den transfer olduğu Trabzonspor'da bir dakika bile oynamadan Maastricht'e kiralanan Brüls, bordo-mavililer aleyhine açtığı tazminat davasını kazandı.

2008-2009 sezonunun başında 50 bin euro bonservis ödenerek transfer edilen ve kendisiyle yıllık 500 bin eurodan 4 yıllık sözleşme imzalanan Christian Brüls'e, bir sezon Maastricht'te kiralık oynadıktan sonra Trabzonspor'a alınma sözü verildi. Ancak sezon sonunda Karadeniz ekibine alınmadığını ve sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiğini gören Belçikalı futbolcu, tazminat davasını açtı.

Fatura Akçay'a kesiliyor

UEFA'nın lehine karar verdiği Brüls, kulübün itirazı üzerine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) görülen davayı da kazandı.

1 DAKİKA OYNAMADAN 250 BİN EURO KAZANDI

CAS tarafından bugün Trabzonspor Kulübü'ne gönderilen yazıda, Belçikelı oyuncuya 250 bin euro ödenmesine karar verildiği vurgulandı. Brüls, böylece Trabzonspor'dan bir dakika dahi oynamadan 250 bin euro kazandı.

Kulüp Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, konu ile ilgili olarak, "Eski yönetimler kulübü düzgün yönetsinler ve gelecek olan yönetimlere böyle miras bırakmasınlar. Trabzonspor'un değeri bunlar. Kaybeden Trabzonspor oluyor. Şimdi o yöneticiler cebinden mi verecek parayı? Trabzonspor yönetimi kazandığı paraları eski yönetimlerin bedeli olarak ödüyor" dedi.

Trabzonspor'un mevcut yönetimi, eski yönetimlerden kalan anlaşmazlıklar nedeniyle Kiki Musampa'ya da 887 bin euro tazminat ödemişti. Yunus Emre SEL (DHA)

Akyazı Stadı isim hakkı için 3 teklif