Cavcav: Draman'ı satmak zorundaydık

Gençlerbirliği'nde 2. Ersun Yanal devri sadece 48 saat sürünce Türk futbol kamuoyu şaşkına dönmüştü. Genç teknik adam Yanal, Haminu Draman'ın satılmasına karşı çıkınca sansasyonel başkan İlhan Cavcav'la...

ANKARA - Gençlerbirliği'nde 2. Ersun Yanal devri sadece 48 saat sürünce Türk futbol kamuoyu şaşkına dönmüştü. Genç teknik adam Yanal, Haminu Draman'ın satılmasına karşı çıkınca sansasyonel başkan İlhan Cavcav'la ters düşmüş ve en kısa süre görev alan teknik adamlar arasına adını yazdırmıştı.
İlhan Cavcav dün kendi cephesinden olayları değerlendirdi. Tecrübeli yönetici Draman'ı Lokomotif Moskova'ya satmaktan başka bir seçenekleri olmadığını savunarak şunları söyledi: "Çok önceden Lokomotiv Moskova takımı yetkilileri, '3.5 milyon avroya satar mısınız?' dediler. Biz de olumlu yanıt verdik. Daha sonra 2.5 milyon avro teklif getirdiler. Önce 2 milyon avro verdiler, daha sonra faksla 2.5 milyon avroya çıktılar. Son olarak bir yazı yazdım. Yazıda '5 Haziran'a kadar 3 milyon avroyu verirseniz futbolcu sizindir. 5 Haziran tarihinde de Lokomotiv Moskova başkanı imzasıyla 3 milyon avro gönderildi."
Yanal, Sırp transferlere karşı çıkmış
Cavcav şöyle devam etti: "Ersun yaptığı açıklamalarda 'Bana söz verdiği halde sattı' diyor. Ersun bana 'Aman vermeyelim. Afrika Kupası var. Kupada oynarsa daha iyi fiyata satabiliriz' dedi. O zaman ben de bir araştırma yapmak istedim. İstanbul'a gittiğimde Türker Aslan'la konuştum. O da bana 'İlhan abi, olay FIFA'ya giderse, tazminat davası açabilirler' dedi. Olay bundan ibarettir."
Cavcav, Yanal'ın yeni transfer edilen iki Sırp oyuncuya da karşı olduğunu savunarak "Ersun, Zoriç ve Petkoviç için olumsuz konuştu. 'Ben bunları izledim beş para etmezler' dedi. Hatta hazırlık kampı kadrosuna Zoriç'i koymamış. Petkoviç'i koymuş, ancak yanına soru işaret koymuş. Baktım Satacağız dediğimiz Draman da kadroda. Hatta Gençlerbirliği OFTAŞ'tan üç tane futbolcu benden habersiz kadroya alınmış. Ersun, Cem Onuk'a istekleri olmazsa çalışmayacağını iletmiş. Bu olaylardan sonra hiç uzatmadan 'Gelme kardeşim. Basına da haber veriyorum' dedim" ifadelerini kullandı.
Cavcav, Yanal'ın Arjantin'den oyuncular önerdiğini, ancak yaptıkları araştırmalarda bunların hepsinin mafyanın elinde olduğunu öğrendiklerini vurgulayarak, "Fiyatı 1 lira olan futbolcu, mafyanın elinde olunca fiyatı 15 lira olmuş. O şartlarda transfer yapmam" dedi. Cavcav, İsviçre'de finans işiyle uğraşan bir kişinin Arjantin'de yardımcı olmak istediğini ancak Yanal'ın bunu da kabul etmediğini sözlerine ekledi. (aa / Spor Servisi)