Cavcav: Milyonları alırken iyi...

Cavcav: Milyonları alırken iyi...
Cavcav: Milyonları alırken iyi...
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçeli futbolcular Emmanuel Emenike ve Emre Belözoğlu'na, derbi maçtaki tavırları nedeniyle tepki gösterdi.

ANKARA - İlhan Cavcav, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında oynanan Fenerbahçe- Beşiktaş derbisinde yaşanan istenmeyen olayları değerlendirdi.

Fenerbahçe'nin Nijeryalı futbolcusu Emenike'nin, taraftarların tepkisi üzerine formasını çıkartıp oyun alanını terk ettiğini hatırlatan Cavcav, uzun yıllar futbolun içinde yer almasına rağmen böyle bir olaya daha önce hiç tanıklık etmediğini ifade etti.

Cavcav, Emenike'nin davranışını yanlış bulduğunu dile getirerek, "Taraftar, lehte de aleyhte de bağırır. Emenike'nin bunu olgunlukla karşılaması lazım. Profesyonel bir iş yapıyorsun. Milyon Euro'ları alırken iyi de iyi oynamadığın zaman seyircin seni ıslıkladığında kötü mü?" diye konuştu.

EMRE'YE 'SÜKUNET' ÇAĞRISI

İlhan Cavcav, saha içindeki bazı olaylarla ismi anılan Fenerbahçe ve A Milli Futbol Takımı kaptanı Emre Belözoğlu'nu da sükunete davet etti. Emre'nin derbi maçtaki hareketlerini tasvip etmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Cavcav, "Yaptıkları hiç hoş şeyler değil. Daha sakin olmalı. Ancak başımızda Türkiye Futbol Federasyonu var. Tahmin ediyorum ki Federasyon bu konuda değerlendirmeyi yapar" ifadesini kullandı. (AA)