Cavcav: Yanal'dan vazgeçmeyiz

Fenerbahçe'nin bir süredir peşinde olduğu Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın, federasyona ibra edilen üç yıllık sözleşmesinde herhangi bir tazminat hükmü bulunmadığı ortaya çıktı.
Haber: CEMAL ERSEN / Arşivi

ANKARA - Fenerbahçe'nin bir süredir peşinde olduğu Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın, federasyona ibra edilen üç yıllık sözleşmesinde herhangi bir tazminat hükmü bulunmadığı ortaya çıktı. Başkan İlhan Cavcav, takımın iki cephede şampiyonluk hedeflediği bir dönemde ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "Bu iddiaların kasıtlı olarak ortaya atıldığını biliyoruz. Bunlar başarımızı engellemek için yapılıyor. Artık bu söylentiler canımızı sıkıyor. Yanal ile üç yıllık sözleşmemiz var. Sözleşmede takımdan ayrıldığında tazminat ödenir hükmü yok. Geçmişte olduğu gibi bugün de kulübümüzün çıkarlarını göz önünde bulundururuz. Ancak altını çizerek söylüyorum; Yanal'ı göndermek gibi bir niyetimiz yok" diye konuştu.
Gençlerbirliği tesislerinin bulunduğu arazi karşılığında Yanal'ın Fenerbahçe'ye gitmesine izin verilmesi konusunda Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüştüğü yolundaki iddialara da tepki gösteren Cavcav, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı, işini gücünü bırakıp böyle bir işle mi uğraşacak? Erdoğan'a araziyle ilgili sıkıntımızı ilettik. O da bizim haklı olduğumuzu ve gereğinin yapılacağını söyledi. Erdoğan ile yaptığımız görüşme bundan ibarettir. Ersun Yanal ve Fenerbahçe ile ilgili tek kelime konuşmadık."
Gençlerbirliği'ni çok zor koşullardan bugüne getirdiklerini anımsatan Cavcav sözlerini şöyle tamamladı: "Şimdiden gelecek sezonda neler yapacağımızı planladık. Bu planlarımız da Ersun Yanal da var. Böylesi bir başarıyı yakalamışken, bu uyumu niçin bozalım? Başarı sadece yönetim, teknik kadro ya da futbolcularla gelmez. Biz tümünün uyumlu çalışmasıyla bugünlere geldik. Geri dönmeye de hiç niyetimiz yok."