Cavcav'dan '6222' tepkisi

Cavcav'dan '6222' tepkisi
Cavcav'dan '6222' tepkisi
Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav, olaylı derbi hakkında, "Olayları yapanlar serbest bırakılacaktı da kanun niye çıktı" dedi.

ANKARA (AA) - İlhan Cavcav, çocuk yaştan bu yana futbol müsabakalarını izlediğini belirterek, geçmiş dönemlerde Beşiktaşlı, Fenerbahçeli ve Galatasaraylı taraftarların yan yana tribünde yer aldığını hatırlattı.

"Geçmişte sadece ufak tefek olaylar yaşanır, en kötü tezahürat ise 'yuh' olurdu" diyen Cavcav, şöyle devam etti:
"Başta sporu çok seven bir Başbakanımız var. Başbakanımız 2020 Olimpiyatları'nı ülkemize getimek için Arjantin'e kadar gitti. Tüm ülke menfaatleri için yapılan bu tür uğraşlara rağmen kendini bilmez seyircilerimizin hal ve hareketlerini tasvip etmek mümkün değil. 622 sayılı Kanun seyircilerin bu şekilde sahaya girmelerini ve taşkın yapmalarını kesinlikle men ediyor. Basından okuduğum kadarıyla maçtan sonra gözaltına alınan 69 kişi serbest bırakıldı. Bu olayları yapanlar serbest bırakılacaktı da kanun niye çıktı."

Cavcav, derbide sahaya giren siyah-beyazlı taraftarların kulüplerine çok büyük zarar verdiğini dile getirerek, "Beşiktaş'ın Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) 4-5 maç seyircisiz oynama cezası alması muhtemel. Seyirci asgari 8-10 milyon liralık zarara sebebiyet veriyor. Bunlar nasıl takım tutan değerli seyirciler. Acaba vicdanları rahat mı? 'Biz kulüp başkanı olarak gerek kombine satışında gerekse seyircilerimizi maça davet etmekle hata mı ediyoruz' diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Seyircilere çağrıda bulunan Cavcav, "Ekonomimizin gelişmesi ve insanlarımızın daha çağdaş bir ortamda yaşaması için bu tür olayların yaşanmaması gerekiyor. TFF'nin ve bakanlığımızın da daha acil tedbirler getirmesini arzu ve temenni ediyorum" diye konuştu.