Cavcav'dan Fenerbahçe itirafı

Cavcav'dan Fenerbahçe itirafı
Cavcav'dan Fenerbahçe itirafı
Sarı-lacivertlilerin 3 Temmuz sürecinde piyasaya sunduğu tahvillerden Gençlerbirliği Kulübü de almış.

Tarih 29 Şubat 2012... Fenerbahçe şike davasından dolayı tarihinin en zorlu günlerini geçiriyor. Ekonomik krizden kurtulmak isteyen sarı-lacivertliler, 100 milyon TL’lik tahvil ihracı yapma kararı alıyor. Başta Ali Koç, Mustafa Koç, Nihat Özdemir gibi Fenerbahçe’ye gönül vermiş adamları bu tahvilleri alıyorlar. Taraftardan iş adamına kadar çok sayıda Fenerbahçeli de fedakarlıkta bulunurken, ilginç bir isim daha bu listeye dahil oluyor: Gençlerbirliği Spor Kulübü.

Salih Uçan: Gayet iyiyim


Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; Ankara ’nın kırmızı-siyahlı kulübü, 250 bin TL’lik tahvil alarak sarı-lacivertlilere destek oluyor. Ancak bunu ne şov aracı olarak kullanıyor ne de bugüne kadar kimseye bahsediyorlar…

FAİZİNİ DE ALMAYACAK

İşte bu ilginç bilgiyi öğrendikten sonra doğrulatmak için Gençlerbirliği’nin efsanevi başkanı İlhan Cavcav’ı aradık. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a yönelik sert eleştirileri gündemde olan ve üstelik Galatasaraylılığı ile bilinen Cavcav, 'Doğru' diye yanıtladı. Ve devamında neden Fenerbahçe’ye destek vermek istediğini şu sözlerle anlattı:
"Nihat Özdemir beni aradı. Ricada bulundu. Fenerbahçe’nin o günlerinde destek olmam gerekiyordu, ben de oldum."

Cavcav’a faiz parasını alıp almayacağını soruyoruz ve yine şaşırtıcı bir yanıt alıyoruz:
"Hayır, ben gelir elde etmek için o tahvili almadım. Paranın faizini de istemiyorum. Şubat ayında ana paramı alacağım sadece."

Kuyt: Daha da güçlendik


HACIOSMANOĞLU MAMUR’DAN ÖZÜR DİLEDİ

Türk futbolunun duayeni İlhan Cavcav’a, Aziz Yıldırım’a yönelik eleştirilerini ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Temmuz ayındaki toplantıda Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile yaşadığı tartışmayı hatırlatıyoruz. Buna yanıtı net; Sayın Hacıosmanoğlu, o toplantıdan sonra Sayın Mamur’u arayarak özür diledi. O konu kapandı. Aziz Yıldırım eğer toplantıya gelseydi büyükleri olarak herhangi bir gerginlik olmaması için gerekeni yapardım. Ama o, bu toplantıya gelmeyerek doğru olmayanı yaptı.

Fenerbahçe'yi yabancıları sırtlıyor