Cavcav'dan Mehmet Özdilek tepkisi

Cavcav'dan Mehmet Özdilek tepkisi
Cavcav'dan Mehmet Özdilek tepkisi
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktör Mehmet Özdilek'in sözleşmesi devam eden 9 futbolcunun 6'sını istemedğini söyledi.

ANKARA - İlhan Cavcav, teknik direktör Mehmet Özdilek ile yolların ayrıldığı toplantının ardından yaptığı açıklamada, herkesin Gençlerbirliği'nin parasının olduğunu konuştuğunu belirterek, "Parası var, parası var diye diye bizim parayı bitirdiler Allah'a şükür, millet söyleye söyleye bitirdi" diye konuştu.

Gençlerbirliği Kulübü'nün kasasında 13-14 milyon avro bulunduğunu ifade eden Cavcav, "Bu para da bir Emenike'nin bedeli bile değil. Sow 20 milyon avro deniyor. Bizim kasamızda böyle bir para da yok" ifadelerini kullandı.

Yabancı futbolcular için yüksek ücretler ödeyebilecek bir kulüp olmadıklarını kaydeden Cavcav, " Sezon başında anlaştığımız Metin Diyadin'den sonra 9. hafta öncesi Mehmet Özdilek ile 2 yıllık anlaşma yaptık. Anlaşmaya ayrılık durumunda iki tarafın da tazminat istemeyeceği konusunda şerh kondu. Mehmet Bey'in işine son vermedik. Hocamız sözleşmesi devam eden 9 futbolcumuzun 3'ünü istiyor, 6'sını istemiyor. Bu da bize bir külfet daha getiriyor. Federasyon önceden yabancı sınırlamasında 6+2 kararı alacağını ifade etmesine, 15 kulübün de bunu istemesine rağmen 5+3 kararı aldı. 3'ü kulübede oturacak. Bu karar kulüplerimize daha zor duruma soktu. Teknik adamlık rütbem de olsaydı 5 sahada 3 kulübede tutmazdım. 3'ü ha kulübede olmuş ha dışarda. Kulüp başkanlığı da yapmış TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in bunu anlamamasını şaşkınlıkla karşılıyorum. Ancak federasyonumuz karar almıştır bizlere uygulamak düşer" ifadelerini kullandı.

Başkent ekibinin kadrosunda 12 yabancı futbolcu bulunduğunu dile getiren İlhan Cavcav, Kulusic, Zec ve Gosso'nun ise anlaşmalarının bittiğini, bu oyuncuları istemeyerek göndereceklerini söyledi.

"Geriye 9 tane kalıyor. Kalan yabancı oyuncularımızla sözleşmelerimiz devam ediyor. Hoca da bu 9'un 3'ünü istiyor, 6'sını istemiyor. Bu da bize bir külfet daha getiriyor" diyen Cavcav, şöyle devam etti:
"Hocamız ayrıca 3 tane yabancı transferinin gerekli olduğunu hatta 3 tane de yerli oyuncu almamız lazım dedi. Biz de bütçemizin buna müsait olmadığını kendisine ifade ettik. Bir daha düşünmek için fırsat istedi. Bu sabah kendisine sordum kararının ayrılmak olduğunu iletti. Biz Şifo Mehmet'ten fevkalede menunuz. Bu kadar zamandır başkanlık yaptım böyle ciddi işini seven hocayla çok nadir çalıştım. Gittiği yerde mutlaka başarılı olacaktır. Kendisiyle öpüşerek hatta birbirimize hakkımızı karşılıklı helal ederek ayrıldık."

"BENİM BİR HATAM VAR"

Yeni teknik adam için basında yer alan Rıza Çalımbay, Kemal Özdeş, Mustafa Kaplan gibi isimlerle birlikte başka adaylarında olduğu bilgisini veren İlhan Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bir eski futbolcumuz telefon ediyor, 'biri var' diyor. Herkes bir şey söylüyor. 'Görüştüğünüz iyi değil' diyor. Kimi 'iyi', kimi 'kötü' diyor diyorum, 'ben yalan söyler miyim' diyor. Sen söylemiyorsun öbürü söylemiyor. Evet benim bir hatam var, insanlara güvenen, inanan, ağzından çıkan söze itibar eden bir insanım. Bunun da acısını maalesef hep çekiyorum. Ama 40 senelik kani olur mu yani. Ben kimseyi, 'bana muhalif ya da kötülük yapmak istiyor' diye düşünmedim, düşünemiyorum. Başka biri telefon ediyor 'Sergen Yalçın' diyor. 'Abi hemen getireyim' diyor. Diğeri 'Prosinecki' diyor. 'Şöyle adam böyle adam' diyor, 'Kayserispor düştü yazık oldu' diyorum. 'Abi sen bakma' diyor. Bizim getireceğimiz hoca mutlak suretle mevcut oyuncularımıza değer vermeli. Gençlerimizi Türk futboluna kazandıracak teknik direktör arayışımız devam ediyor. Henüz karar vermedik, İlk fırsatta yönetimi toplayacağım ve alacağımız kararla kimle anlaştığımızı da kamuoyuna açıklayacağız." (AA)