Cavcav'dan sert açıklamalar

Cavcav'dan sert açıklamalar
Cavcav'dan sert açıklamalar
İlhan Cavcav, 1-0 kaybedilen Karabükspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel'i eleştirerek, "Gençlerbirliği'ni stajyer hakemlere kurban edemezler" dedi.

ANKARA (AA) - Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, geçen sezon hakem hataları nedeniyle en az 8-10 puan kaybettiklerini savunarak, bu sezon aynı tabloyu yaşamak istemediklerini söyledi.

Hakemler konusundaki iyi niyetli tavırlarının suistimal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Cavcav, "Elbette bu hakemler konusu bugünden yarına düzeltilebilemez ama Gençlerbirliği'ni stajyer hakemlere kurban edemezler" diye konuştu.

"PENALTI EVLERE ŞENLİK"

Kardemir Karabükspor karşılaşmasının hakemi Bitnel'i eleştiren İlhan Cavcav, şöyle konuştu:
"Sahada öyle bir hakem vardı ki futbol değil basketbol oynayabilirdik. Futbolcular birbirlerine dokunduklarında, hatta dokunmadıklarında bile öyle fauller çaldı ki gözlerimize inanamadık. Bir penaltı var ki evlere şenlik. Penaltıdan sonra kart gösterip Kulusic'i atıyor. Ortada gol pozisyonu yok, tekme yok, yumruk yok, itiraz yok. Ama iki tane ceza var. Sonra olanlar ise tam bir komedi. Maç zaten uzamış. 1-0 mağlubuz. Hakem 3 dakika boyunca Kardemir Karabüksporlu futbolculara korneri nasıl atacaklarını tarif ediyor. Futbolcu futbol oynar. Karabüksporlu kardeşlerim topa dokunuyor, topa dokunuyormuş gibi yapıyor, hakemi anlamamış gibi yapıyor, hakem de bu futbol dışı hareketlere müsamaha gösteriyor. Sonrada bunlara itiraz eden teknik direktörümüz Metin Diyadin'i atıyor.
Daha önce hakemleri defalarca savundum. Onlar bizim çocuklarımız, onlar da insan. 'Hatalar olur, ama olmaması için çalışsınlar' dedim. Ama Metin de insan, robot değil. Hakemin görevi, maçı kurallara göre yönetmek. İnfial yaratan kararlar vermek değil."

"HAKEM DEDİĞİN TARLADA YETİŞMİYOR

Merkez Hakem Kurulu'nun, Kardemir Karabükspor maçına yaptığı hakem atamasını doğru bulmadığını kaydeden Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:
"Ligin ilk 5 haftası çok önemlidir. Kulüpler, teknik adamlar ve futbolcular açısından çok çok önemlidir. Nasıl, daha önce 3-4 maç yönetmiş bu kardeşimizi Galatasaray - Fenerbahçe maçına atayamazsan, ligin ilk 5 haftasında aynı hassasiyeti bütün müsabakalar için göstermelisin. Evet, hakem dediğin tarlada yetişmiyor. Ancak biz Gençlerbirliği Spor Kulübü olarak Türk futboluna futbolcu yetiştirerek üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Bir de hakemlere tecrübe kazandırmak gibi bir görevimiz olamaz. Hakemler konusundaki iyi niyetli tavrımız suistimal edilmesin. Elbette bu hakemler konusu bugünden yarına düzeltilebilecek bir konu değil. Ama Gençlerbirliği'ni stajyer hakemlere kurban edemezler. Kendilerine çeki düzen versinler. Sadece Gençlerbirliği'ni değil, hiçbir takımı kurban etmesinler."