Cavendish'ten Türkiye'ye övgü

Cavendish'ten Türkiye'ye övgü
Cavendish'ten Türkiye'ye övgü
51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda en iyi sprintere verilen 'yeşil mayo'nun sahibi olan Britanyalı sporcu Mark Cavendish, Türkiye'de yarışmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

İSTANBUL - Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun İstanbul-İstanbul etabını ikinci tamamlayan ve Sprint Puanları Genel Sıralaması'nda birinciliği elde eden Etixx Quick Step takımının Britanyalı sporcusu Mark Cavendish, Türkiye'den ve turdan övgüyle bahsetti.

Cavendish, şunları söyledi:
"Tur sonunda yeşil mayoyu elde ettiğim için çok mutluyum. İstanbul-İstanbul etabının bitişinde Luis Mas Bonet çok güçlüydü ve podyumda yerimi alabildiğim için çok memnunum. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu çok güzel bir organizasyon oldu. Bence diğer yarışlar, organizasyonla ilgili Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'ndan fikirler almalı. Benim için, güzel bir ülkede, tüm yıl boyunca en iyi organize olunmuş yarış oldu. Türkiye'ye geldiğim ve yarıştığım için çok mutluyum. Bunu geçen sene de söylemiştim. Türkiye'ye tekrar gelmek isterim." Orhan SENCER (DHA)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Tur