Çaykur Rize hükmen yenik

Futbol Federasyonu, Süper Lig'in 5. haftasında sahasında Trabzonspor'u 1-0 yenen Çaykur Rizespor'u, cezalı futbolcu oynattığı gerekçesiyle 3-0 hükmen yenik saydı.

ANKARA - Futbol Federasyonu, Süper Lig'in 5. haftasında sahasında Trabzonspor'u 1-0 yenen Çaykur Rizespor'u, cezalı futbolcu oynattığı gerekçesiyle 3-0 hükmen yenik saydı. Geçen sezonun son haftasında yapılan Altay-İstanbulspor karşılaşmasında kırmızı kart gören ve üç maç ceza alan Özgür Vurur'un vizesini yaptırmakta geç kalan Karadeniz ekibi, bu futbolcuyu Trabzonspor karşısında oynatınca hükmen yenik sayıldı. Rizespor'un Özgür'ün vizesini geçen hafta yaptırdığı açıklandı.
'Kulüp müdürü sorumlu'
Olayı değerlendiren genel kaptan Yılmaz Zehiroğlu, kulüp müdürü Mustafa Buzbuz'a güvenmelerinin faturasını çok ağır ödediklerini söylerken, teknik direktör Hikmet Karaman ise "Mücadeleyi sahada kazanıp, masada kaybediyoruz. Böyle idarecilik olmaz. Konuyu başkanla görüşeceğim. Tam ligde iyi bir çıkış yakalamıştık, derken birden bire tepetaklak olduk. Takımın morali çok bozuldu. Emeklerimiz bir anda yokolup gitti" diyerek tepki gösterdi.
Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba da, "Çaykur Rizespor kulübü için çok talihsiz bir durum ama bizim için büyük şans oldu. Sonuçta yapacak hiçbir birşey yok" demekle yetindi. Bu sonuçla puanı 10'a çıkan Bordo-Mavililer, Galatasaray önünde averajla dördüncü sıraya yükselirken, Çaykur Rize ise dokuzuncu sıraya geriledi.(Spor Servisi)