Çaykur Rizespor'da Marko Marin sürprizi

Çaykur Rizespor'da Marko Marin sürprizi
Çaykur Rizespor'da Marko Marin sürprizi
Çaykur Rizespor, Trabzonspor forması giyen Marko Marin, bordo-mavili takımdan ayrılan Carl Medjani ve Bursaspor'un eski futbolcusu Pablo Batalla'nın transferi için harekete geçti.

RİZE - Devre arasında kadrosunu güçlendirmeyi planlayan Çaykur Rizespor'un transfer listesinde yer alan oyuncular belli oldu. Yeşil-mavililer, Trabzonsporlu Marco Marin için transfer teklifinde bulundu. Çaykur Rizespor transfer komitesi ile Trabzonsporlu yetkililer arasında görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Yeşil-mavili ekibin, Trabzonspor'la sözleşmesini fesh ederek ayrılan Carl Medjani'ye de teklif götürdüğü, cevap beklediği öğrenildi.

BATALLA İLE TEMASA GEÇİLDİ

Teknik direktör Hikmet Karaman'ın Bursaspor'da görev yaptığı dönemde gözde oyuncusu olan Pablo Batalla ile temasa geçen Çaykur Rizespor, bu oyuncuyu kadrosuna dahil etmek istiyor. Futbol hayatını Çin'de sürdüren Batalla için menajeri ile görüşme gerçekleştiren transfer komitesi, oyuncunun kararını bekliyor.

KARAMAN'DAN TRANSFER AÇIKLAMASI

Hikmet Karaman, Trabzonsporlu Marco Marin'i istediklerini belirtirken, 2 yönetimin karşılıklı görüştüklerini açıkladı. Takımdan bazı oyuncuların ayrılabileceğini ifade eden Karaman, "Şans bulamayan oyuncular var. Bu arkadaşlarımız kendilerini biliyor. Ancak kendileri gitme arzusunda olacak. Ben kimseye git demem" dedi.

Hikmet Karaman, Başkan Metin Kalkavan'la bir araya geleceklerini, transferlerin biran önce sonuçlanması için çalışmaları hızlandıracaklarını da sözlerine ekledi. Muhammet KAÇAR (DHA)