'Çaylak', Amerika'yı yeniden keşfediyor

Formula 1'de sezon başlarken kimse Lewis Hamilton'ı favoriler arasında göstermiyordu. Ancak daha ilk yarışında podyum gören İngiliz pilot, son Kanada Grand Prix'sini de kazanarak pilotlar klasmanında ilk sırayı ele geçirmişti.

INDIANAPOLIS - Formula 1'de sezon başlarken kimse Lewis Hamilton'ı favoriler arasında göstermiyordu. Ancak daha ilk yarışında podyum gören İngiliz pilot, son Kanada Grand Prix'sini de kazanarak pilotlar klasmanında ilk sırayı ele geçirmişti. Geçen sezon GP2'de şampiyon olan 23 yaşındaki Hamilton, yeni kıtadaki başarısını devam ettirdi ve ABD Grand Prix'sinde pol pozisyonu elde etti.
Indianapolis Pisti'nde 1.12.331'le en iyi dereceyi yapan McLaren Mercedes pilotunu, takım arkadaşı son Dünya Şampiyonu Fernando Alonso takip etti. İlk altı yarış sonunda McLaren'in gerisinde kalan Ferrari'de hayal kırıklığı devam etti. ABD'deki yarışa Felipe Massa üçüncü, Kimi Raikkonen ise dördüncü cepte başlayacak. Kanada'da ikinci olan Nick Heidfeld 'in çıkışı sürerken BMW Sauber pilotu yarışa beşinci sırada başlama hakkını kazandı.
Yarış saat 20.00'de başlayacak
Üçüncü sıralama turuna giren diğer beş pilot da sırasıyla Heikki Kovalainen (Renault ), Sebastian Vettel (BMW Sauber ), Jarno Trulli (Toyota ), Mark Webber (Red Bull ) ve (Giancarlo Fisichella ) şeklinde oldu. Sezonun yedinci yarışı bugün saat 20.00'de koşulacak ve CNN Türk ekranlarından naklen ekrana gelecek.
Sürücüler klasmanı
1. L. Hamilton (McLaren) 48
2. F. Alonso (McLaren) 40
3. F. Massa (Ferrari) 33
4. K. Raikkonen (Ferrari) 27
5. N. Heidfeld (BMW Sauber) 26
Markalar klasmanı
1. McLaren Mercedes 88
2. Ferrari 60
3. BMW Sauber 38
4. Renault 21
5. Williams Toyota 13
(Spor Servisi)