Cedi Osman kendine güveniyor

Cedi Osman kendine güveniyor
Cedi Osman kendine güveniyor
Anadolu Efes'in genç oyuncusu Cedi Osman, en üst seviyede mücadele edebileceğine inandığını söyledi.

İSTANBUL (AA) - Alt yaş takımlarında gösterdiği başarılı performansla dikkati çeken ve bu yıl Anadolu Efes'in A takımına dahil edilen 18 yaşındaki oyuncu, "Kendime olan güvenimde bir sorun yok. Altyapılarda yeterince oynadım, Avrupa Ligi'nde de oynayabileceğimi düşünüyorum" dedi.

Cedi Osman, lacivert-beyazlı takımdaki ilk sezonunda alacağı süreleri en iyi şekilde değerlendirmek istediğini anlatarak, "Alacağım süre ne kadar olursa olsun elimden geleni yapmaya çalışacağım. Sonra ilerde bu süre inşallah artacaktır. A takımda olduğum için çok heyecanlıyım. Hazırlık maçlarında çok güçlü takımlara karşı oynadık. Bunlar benim için çok büyük tecrübe" diye konuştu.

Anadolu Efes'teki ortamın kendisini geliştirmesi için uygun olduğunu dile getiren Cedi Osman, şunları kaydetti:
"Şimdiye kadar her şey yolunda gidiyor. Hedefim önce Anadolu Efes'te A takıma çıkmak, sonra da forma giymekti. Bunlar yavaş yavaş gerçekleşiyor. Tabii daha sonra NBA'e gitmeyi ve A Milli Takım'da oynamayı hedefliyorum. Bir iki sezon içinde olur diye düşünüyorum. Kendime olan güvenimde bir sorun yok. Altyapılarda yeterince oynadım, Avrupa Ligi'nde de oynayabileceğim düşünüyorum."

"HERKESİ YENEBİLECEK GÜÇTEYİZ"

Cedi Osman, bütçesinde küçülmeye gidilmesine rağmen Anadolu Efes'in yine iddialı bir kadro kurduğunu vurgulayarak, "Anadolu Efes'in bütçesi küçüldü, genç oyuncular geldi diye kimse 'takımdan bir şey olmaz' şeklinde düşünmesin. Çünkü biz iyi bir takımız ve iddialıyız. Herkesi yenebilecek güçteyiz. Avrupa Ligi'nde Olympiakos, Real Madrid ve Barcelona gibi rakiplere kök söktürebileceğimize inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Beko Basketbol Ligi'ndeki takımların çok güçlü olduğunu anlatan genç oyuncu, " Galatasaray Liv Hospital, Fenerbahçe Ülker, Banvit, Türk Telekom... Bunların hepsi iyi ekipler. Anadolu Efes gençleşmiş olabir ama iyi bir takım. Herkese karşı kazanabilecek gücümüz var ve bunu yapacağız" diye konuştu.