'Cehennemin ışığı söndü'

Real Sociedad'ın, İstanbul'da9 üç puanla eve dönmesi İspanya'da geniş yankı uyandırdı. Sociedad'ın Devler Ligi'ne yavaş yavaş ısındığını vurgulayan gazeteler, bu galibiyetin Bask takımının gruptan çıkmasına yeteceğini ifade ettiler.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

SAN SEBASTIAN - Real Sociedad'ın, İstanbul'da9 üç puanla eve dönmesi
İspanya'da geniş yankı uyandırdı. Sociedad'ın Devler Ligi'ne yavaş yavaş ısındığını vurgulayan gazeteler, bu galibiyetin Bask takımının gruptan çıkmasına yeteceğini ifade ettiler. Raynold Denoueix'in Fatih Terim'e gönderme yaparak "Futbolda önemli olan topa sahip olmak değil, gol atmaktır, Galatasaray topa sahipti, ancak gol atmasını beceremiyor" sözlerine de geniş yer veren gazeteler, maçı "Fransız'ın akıllı oyunu Terim'i yendi" biçiminde yorumladılar. Marca Gazetesi, "Real Sociedad'ın başı İstanbul'da göğe erdi" başlığı ile verdiği haberinde, Xabi Alonso'nun kafa golünün Galatasaray'ı Olimpiyat Stadı çimlerine gömdüğünü yazdı. Elmundo Deportivo, "Real, İstanbul cehenneminin ışıklarını söndürerek doktorasını İstanbul'da yaptı" başlığı ile verdiği haberinde, Nihat'ın, takımını daha ilk dakikalarda ateşleyen oyuncu olduğunu belirtti. Sport gazetesi, "Real'den İstanbul'da dev bir adım" başlığını atarken, Diarioas gazetesi, "Real Avrupa'da sınıfı geçti" manşetiyle çıktı.
'Kovaçeviç Terim'i yendi'
İtalyan basını ise, grupta ilk sırada yer alan Juventus'un yanı sıra İspanyolların da tur atlamayı neredeyse garantiledikleri görüşünde birleşti. La Gazzetta dello Sport, yenilgiyi, "Galatasaray savunmasında kargaşa" başlığıyla duyurdu. Dello Sport maçı, "Tamas'tan inanılmaz hata. Hasan Şaş kırmızı kart gördü" şeklinde okurlarına aktardı. Corriere dello Sport ise "Kovaçeviç, Fatih Terim'i yendi" şeklinde bir başlık kullandı.