Çek bir Slovakya provası

Euro 2004 grup elemeleri hazırlıklarını sürdüren Milli Takım, özel maçta Çek Cumhuriyeti'yle karşı karşıya gelecek.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

TEPLİCE/PRAG - Euro 2004 grup elemeleri hazırlıklarını sürdüren Milli Takım, özel maçta Çek Cumhuriyeti'yle karşı karşıya gelecek. Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, haziran ayında Slovakya ve Makedonya
ile iki kritik maç oynayacaklarını anımsatarak, "Güçlü bir rakiple oynarak, oyuncularımızın performanslarını görmek istiyoruz. Aday kadrodaki 23 oyuncudan 4'ü yeni. Çek Cumhuriyeti maçında onlar hakkında bir fikir sahibi olacağız. Geniş bir kadro oluşturarak amacındayız. Umarım güzel bir karşılaşma olur" açıklamasını yaptı.
Ay-Yıldızlı ekipte tedavileri süren Hakan Şükür ile kaleci Rüştü'nün durumlarının iyi olduğu ancak büyük olasıklıkla riske edilmeyecekleri açıklandı. Son günlerde aralarında gerginlik olduğu iddia edilen Güneş ile federasyon Başkanı Ulusoy'un sohbet ederken neşeli oldukları gözlendi. Ulusoy, İngiltere yenilgisinden ders çıkardıklarına işaret ederek, "Teknik heyet ve biz İngiltere maçını masaya yatırdık, hatalarımızı, eksiklerimizi tespit ettik. Grubu lider bitireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Ulusoy, Güneş'le ilgili olarak da, "Böyle güzel bir hava yakaladığımız ortamda, bunu bozmak isteyenler var. Sadece takımın başarısını düşünüyoruz" dedi.
A2 Milli Takımı, Future Cup Turnuvası kapsamında bugün Almanya ile karşılaşacak. Ankara 19 Mayıs Stadı'ndaki mücadele 19.00'da başlayacak ve TRT 1'den naklen yayınlanacak.