'Çelik adam' için veda vakti

Yeşil sahadaki ölümlere bir yenisi daha eklendi ve İskoç ekibi Motherwell'in 35 yaşındaki kaptanı Phil O'Donnell cumartesi günü Dundee maçında rahatsızlanarak hayatını kaybetti. O'Donnell'ın ölüm nedeni henüz saptanamadı.

GLASGOW - Yeşil sahadaki ölümlere bir yenisi daha eklendi ve İskoç ekibi Motherwell'in 35 yaşındaki kaptanı Phil O'Donnell cumartesi günü Dundee maçında rahatsızlanarak hayatını kaybetti. O'Donnell'ın ölüm nedeni henüz saptanamadı.
Phil O'Donnell, 5-3 kazandıkları Dundee karşılaşmasının son dakikalarındaki oyuncu değişikliğinde yerini Marc Fitzpatrick'e bırakmak için kenara doğru geliyordu ki birdenbire yere yığıldı. Stadyumda yaklaşık 5 dakika süren bir ilk müdahalenin ardından hastaneye götürülmek üzere ambulansa alınan O'Donnell, ambulansta bilincini yitirdi ve hastaneye yetiştirilemeden yaşamını kaybetti.
Motherwell kulübünün sahibi John Boyle, bu trajik ölümün ardından "Şu anda neden rahatsızlandığının sebebini bilmiyoruz. Hepimiz şok içerisindeyiz ve sanırım İskoç futbolundaki herkes bu hislerimizi paylaşıyor. Phil sadece harika bir kaptan değil, harika bir insandı" diye konuştu. Turuncu-Kırmızılı takımın menajeri Mark McGhee ise oyuncusunun ölümünü "Tamamıyla perişan olmuş haldeyiz. Phil bu takım için varını yoğunu ortaya koyardı. Şimdi tek düşüncemiz, Phil'in karısına ve dört çocuğuna destek çıkmak" sözleriyle karşıladı.
Celtic ve Sheffield'da oynadı
Phil O'Donnell, 17 yıl süren futbolculuk kariyerine Motherwell'de başlamış, Celtic (1994-1999), Sheffield Wednesday (1999-2003) formalarını giydikten sonra 2004'te ilk takımı Motherwell'e geri dönmüştü. O'Donnell bir kez İskoçya Milli Takımı'nda görev yapmıştı.
Sahadaki diğer ölümler
Ağustos 2007: Sevilla'nın 22 yaşındaki savunmacısı Antonio Puerta, Getafe maçında kalp krizi geçirerek öldü.
Ekim 2004: Brezilya ekibi Sao Caetano'nun 30 yaşındaki oyuncusu Serginho, solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.
Ocak 2004: Benfica'nın Macar oyuncusu Miklos Feher kalp krizi nedeniyle 24 yıllık ömrünü yeşil sahada noktaladı.
Haziran 2003: Kamerunlu Marc-Vivien Foe, Konfederasyon Kupası'ndaki Kolombiya maçında hayatını kaybetti.
Ağustos 2001: Guatemala üçüncü liginde top koşturan iki oyuncu, sahaya yıldırım düşmesi sonucu yaşamlarını yitirdi.
(Spor Servisi)