Cenaze töreni pazartesi

Önceki gün vefat eden Alman Milli Takımı ve Galatasaray'ın eski çalıştırıcıla-rından Jupp Derwall, 2 Temmuz Pazartesi günü, son olarak oturduğu yer olan Saarbrücken yakınlarındaki Sankt Ingbert'te toprağa verilecek.

BERLİN - Önceki gün vefat eden Alman Milli Takımı ve Galatasaray'ın eski çalıştırıcıla-rından Jupp Derwall, 2 Temmuz Pazartesi günü, son olarak oturduğu yer olan Saarbrücken yakınlarındaki Sankt Ingbert'te toprağa verilecek. Derwall için kentteki Sankt Konrad Kilisesi'nde saat 15.45'te bir cenaze töreni düzenlenecek. Derwall, cenaze töreninin ardından yakın aile bireyleri tarafından toprağa verilecek.
Öte yandan Alman Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Theo Zwanziger, Derwall'in, Almanya'nın 1970'li ve 1980'li yıllardaki başarılarında büyük katkısı olduğunu belirterek, olumlu ve yaşamı seven tarzıyla da çok sayıda dost kazandığını söyledi. Derwall'in yeteneklerinin hiçbir zaman tartışma konusu olmadığına dikkati çeken Zwanziger, Alman futbolunun, olağanüstü bir teknik direktörünü kaybettiğini kaydetti.