Cenk Ergün: Dezavantajı avantaja çevirebiliriz

Cenk Ergün: Dezavantajı avantaja çevirebiliriz
Cenk Ergün: Dezavantajı avantaja çevirebiliriz
Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, UEFA Avrupa Ligi 2. turunda Lazio ile eşleşmelerini değerlendirdi. Ergün, İstanbul'daki ilk maçı kazanarak rövanşa avantajlı çıkmak istediklerini belirtti.

RADİKAL - Lazio ile uzun zamandır karşılaşmadıklarını belirten Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, "Hayırlı olsun kura. Zor bir Avrupa Ligi sezonu, bunun içerisinde İtalyan takımları da her zaman zor olmuştur. Karşımızda Lazio var, uzun bir zamandır kendilerine karşı oynamamıştık. İlk maçımız İstanbul'da. Amacımız tabii ki rakibimizi eleyerek bir üst tur kurasından sonra yayına bağlanabilmek olacaktır" dedi.

İlk maçı İstanbul'da oynayacak olmalarının kendileri için dezavantaj olup olmadığını sorulması üzerine Ergün, "Sahada biten bir iş, ilk maçı kazanırsak inşallah, dezavantaj gibi adlandırılan durum, avantaja dönebilir. Takımımızın her kim olursa olsun, eleme şansı olduğunu düşünüyorum. Hazırlıklarımızı bu maç üzerine yapacağız" cevabını verdi.

Galatasaray Futbol Direktörü, transfer sezonun yaklaşması hakkında ise, "Teknik direktörümüz ve başkanımız, gereken istişareyi yapacak, şu an konuşmak için erken" dedi.

Ergün, Beşiktaş derbisi hakkında, "Kura çekiminde olduğum için maalesef takımdan uzak kaldım ama umuyorum ki rakibimizi kendi evinde yenip bir avantaj elde edeceğiz" şeklinde konuştu. (NTV)