Centilmenlik istiyor

İlk maçını bugün Fenerbahçe ile yapacak İstanbulspor, hazırlıklarını dün sabah yaptığı çalışmayla tamamladı. İstanbulspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin, Christoph Daum gibi bir hocayla, kadrosunu güçlendirdiğini belirterek, "Geçen sezon yaşadıklarını, bu sezon yaşamayacaklarını düşünüyorum.

İSTANBUL - İlk maçını bugün Fenerbahçe ile yapacak İstanbulspor, hazırlıklarını dün sabah yaptığı çalışmayla tamamladı. İstanbulspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin, Christoph Daum gibi bir hocayla, kadrosunu güçlendirdiğini belirterek, "Geçen sezon yaşadıklarını, bu sezon yaşamayacaklarını düşünüyorum. Daum'un Türkiye'de çok iyi işler yapacağını biliyorum. Ayrıca transfer ettikleri oyuncular da kendini kanıtlamış isimler. Ben öncelikle bu maçın centilmenlik ve futbol kuralları içerisinde geçmesini diliyorum. İstanbulspor olarak, Saracoğlu'na kazanmaya gittiğimizi söylemek istemiyorum. Bu kaybedeceğiz demek de değildir. Sahaya çıkıp elimizden geleni yapacağız; iyi oynayıp önce yenilmemek ardından da üç puanı almak en büyük amacımız. Bunu gerçekleştirirsek, lige de iyi bir başlangıç yapmış oluruz" açıklamasında bulundu.
Zdravkov'un yerine Oğuz
Dün akşam kampa giren Sarı-Siyahlı ekipte, elmacık kemiği kırılan kaleci Zdravkov'un oynayamayacağı açıklandı. Kulüp doktoru Mehmet Ünal, Zdravkov'un özel bir maske ile oynamasını düşündüklerini, ancak yapılan kontroller sonrası bundan vazgeçtiklerini belirtti. İstanbulspor'un kalesini Oğuz Dağlaroğlu'nun koruması bekleniyor. Sarı-Siyahlılarda ayrıca, geçen sezonlarda Fenerbahçe forması giyen Uche, Saffet Akbaş ve Elvir Boliç de forma giyecek. (Spor Servisi)