CEO bulunamayınca Tanjeviç imzayı attı

Aydın Örs'le tartışmalı bir biçimde yolları ayıran Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Milli Takım antrenörü Bogdan Tanjeviç'le üç yıllık sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - Aydın Örs'le tartışmalı bir biçimde yolları ayıran Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Milli Takım antrenörü Bogdan Tanjeviç'le üç yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninde vefasızlık yapıldığı yolundaki eleştirileri yanıtlayan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Örs'le yaptıkları üç yıllık anlaşmanın sona erdiğini söyledi.
"Örs'ün kulübümüze katkıları önemlidir ama şartların geldiği bir noktada yeniden değişim yapılması ve kurumsal bir yapının oluşması gerekir" diyen Yıldırım, şöyle devam etti: "Aydın Örs'le 10 gün önce konuştum ve Fenerbahçe'de yeniden bir yapılanmaya ihtiyaç duyduğumuzu söyledim. Bir kişiyi CEO haline getirip, bayan ve erkek basketbol takımını ona bağlamak istedik. Bu kişinin yönetim kuruluyla eşdeğer olması gerektiğini söyledik. Örs'e 'Bu iş için en uygun sizsiniz. Size güveniyoruz, dürüst ve çalışkan bir insansınız. Ücret olarak ne istiyorsanız verelim, dört yıl anlaşma yapalım. Siz istediğiniz antrenörü alın, yanınızdaki çalışacakları siz seçin, istediğiniz transferleri siz yapın, her şeyin başı siz olun' dedim. 'Düşüneyim' dedi ve gitti. Ben üç-dört gündür rahatsızdım, Mahmut Uslu'ya bu işi yapamayacağını söyledi."
Tanjeviç: Final four zor
Kamuoyunda Örs'ü kendileri göndermiş gibi yapılan yayınlara üzüldüğünü dile getiren Yıldırım, "Mukavelesi bitmiştir, yollar ayrılmıştır. Teklifimizi kabul etmemiştir, antrenörlük yapmak istemiştir. Bu teklifim yine geçerlidir. Ne zaman arzu ediyorsa gelsin, 'Kabul ediyorum' desin. Her zaman bu kapı açıktır. Böyle bir düşüncem var. Uygun kişiyi bulduğum zaman da bunu yapacağım" dedi.
Bogdan Tanjeviç ise şöyle konuştu: "Bu kulüp şu anda belki de Avrupa'da da en genç ve yetenekli sporcuları bünyesinde barındıran bir kulüp. Takımın her sene biraz daha üst dereceye çıkacağına inanıyorum" dedi. Tecrübeli basketbol adamı, bir soru üzerine gelecek yıl Eurolig'de final four oynamalarının zor olduğunu belirtti. (Spor Servisi)