Cep Herkülü Naim 'Ünlüler Meydanı'nda

Dünya ve olimpiyat şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu, önümüzdeki yaz Pekin'de düzenlenecek oyunların resmi internet sitesindeki 'Ünlüler Meydanı' bölümünde 'Cep Herkülü' başlığı altında tanıtıldı.

ANKARA - Dünya ve olimpiyat şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu, önümüzdeki yaz Pekin'de düzenlenecek oyunların resmi internet sitesindeki 'Ünlüler Meydanı' bölümünde 'Cep Herkülü' başlığı altında tanıtıldı. Naim Süleymanoglu'nun katıldığı olimpiyat oyunlarını sıralayan internet sitesi, milli haltercinin bu olimpiyatlarda 3 altın madalya kazandığına, Dünya Şampiyonaları'nda ise 7 altın ve 1 gümüş madalya ile tüm zamanların en başarılı sporcularından biri olduğuna dikkat çekti.
Bulgaristan doğumlu eski sporcuyla ilgili şu gibi ifadeler yer alıyor: "1.47'lik Süleymanoğlu, ilk dünya rekorunu kırdığında sadece 15 yaşındaydı. 1984 yılında henüz 16 yaşındayken silkme ve koparmada vücut ağırlığının 3 katını kaldıran ikinci sporcu olarak tarihe geçti. 1988 yılında Seul'de yapılan olimpiyatlarda rakiplerine 30 kilo fark attığı silkme ve koparmada dünya rekoru kırarak altın madalyayı aldı. Atlanta Olimpiyatları'nda ise Yunan Valerios Leonidis'la girdiği düelloda kendi dünya rekorunu kırarak altın kazandı." (Spor Servisi)