Cesar Prates çok hızlı

Galatasaray'ın şimdiye kadar anlaştığı tek yabancı olan Cesar Prates, idmanlardaki performansıyla göz doldurdu. Atleti andıran yapısıyla dikkati çeken Brezilyalı kısa boyuna rağmen hava toplarındaki hakimiyeti ve süratiyle göze battı.

İSTANBUL - Galatasaray'ın şimdiye kadar anlaştığı tek yabancı olan Cesar Prates, idmanlardaki performansıyla göz doldurdu. Atleti andıran yapısıyla dikkati çeken Brezilyalı kısa boyuna rağmen hava toplarındaki hakimiyeti ve süratiyle göze battı. Sağ kanatta görev yapan Prates idmanlardaki neşeli tavırları ve takıma kısa sürede uyum sağlamasıyla da teknik heyeti memnun etti. Teknik direktör Fatih Terim, Prates'in kaliteli bir
oyuncu olduğunu belirterek, "Geçen sezon sağ kanatta sıkıntılar yaşamıştık. Prates bu mevkide çok faydalı olacak. Siz bir de onu sahada seyredin" yorumunu yaptı.
Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Sarı-Kırmızılı takımda oyuncular bir dizi testten geçti. Futbolculara hız ve zıplama testleri uygulanırken, ardından uzun süre düz koşu yapıldı. Testler sırasında Hasan Şaş'ın sol dizindeki zorlanma nedeniyle biraz rahatsız olduğu gözlendi. Çalışmalarda, izinli olan futbolcular Bülent Korkmaz, Ergün Penbe ve Volkan yer almadı. Ali Lukunku ise tatilini geçirdiği Belçika'da fıtık ameliyatı oldu. İdman sonrası Hakan Ünsal, Arif, Xavier, Mehmet, Ömer, Sabri ve Sedat Acıbadem Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti.
Öte yandan, Nike Premier Cup'ta Avrupa Şampiyonu olan yıldız takım, ABD'de yapılacak '2003 Manchester United Premier Cup' Turnuvası için hazırlıklarını Florya'da sürdürüyor. Turnuva 9-17 Temmuz tarihleri arasında Oregon eyaletinde yapılacak. Her kıtadan bir takımın yer alacağı dörderli, 5 grupta ilk ikiye giren takımlar bir üst tura yükselecek. (Spor Servisi)