'Cesur yürek' medya karşısında

Tuncay Şanlı, dün ilk kez bir basın toplantısı düzenledi. Kırmızı-Beyazlı ekibin genç menajeri Gareth Southgate'in de katıldığı 'takdim günü'nde milli futbolcu rahat tavırlarla...

MIDDLESBROUGH - Tuncay Şanlı, dün ilk kez bir basın toplantısı düzenledi. Kırmızı-Beyazlı ekibin genç menajeri Gareth Southgate'in de katıldığı 'takdim günü'nde milli futbolcu rahat tavırlarla İngiliz gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendisine "Hoş geldin" diyerek ilk soruyu yönelten gazeteciye "Siz de hoş geldiniz" yanıtını veren genç oyuncu uyum sürecini aştığını ancak yine de İngilizce öğrenmenin kendisi için öncelikli hedef olduğunu vurguladı.
"Benim için önemli olan büyük bir şehirde değil, kendimi mutlu hissettiğim bir yerde olmak" diyen Tuncay, Boro'nun daha büyük takımlara gitmek için bir basamak olmadığını vurguladı. Tuncay, 'Braveheart' (Cesur yürek) lakabını beğendiğini belirtirken "Burada olduğum için mutluyum. Premier Ligi zevkle izliyordum. Oynarken de izlerken yaşadığım zevki almak için buradayım, o zevki tatmak istiyorum" diye konuştu.
Southgate: İngilizcesi hızla ilerliyor
Southgate de Tuncay'ın büyük katkı yapacağından emin. İngiliz teknik adam yeni oyuncusuyla ilgili şunları söyledi: "Tuncay orta sahanın ve forvetin her bölgesinde oynuyor. Onu nerede oynatacağıma karar vermedim. İngilizcesi de hızla ilerliyor ve daha çok şeyi anlayıp konuşuyoruz. (Spor Servisi)