Çetin: 6-0'ı unutmalıyız

Fenerbahçe'nin elbise cezalısı teknik patronu Oğuz Çetin, Galatasaray ile oynanacak derbide, takımını tribünlerden yönetmek için rahat bir yer istedi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin elbise cezalısı teknik patronu Oğuz Çetin, Galatasaray ile oynanacak derbide, takımını tribünlerden yönetmek için rahat bir yer istedi. Fenerbahçe yedek kulübesinin hemen arkasına denk gelen VIP koltuklardan birine gözünü diken Oğuz Çetin, "Bu sorunun çözülmesini istedim. Yetkililerimiz çalışıyor. Benim için Galatasaray maçında takımı tribünden yönetmek zor olacak. Bunun bilincindeyim ama onun da üstesinden gelirim" dedi. Şampiyonluk yarışından kopmadıklarını, bunun için de sahaya iddialı çıkacaklarını söyleyen genç teknik adam, "Biz sahaya her maçımızı kazanmak için çıkıyoruz. İlk yarıdaki 6-0'lık karşılaşmanın rövanşı olduğu için, cumartesi günkü maçtan çekinmiyorum. Her maça ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Bizim için ilk maçın sonucu bir önem taşımıyor. Elbette ki kendi seyircimizin Ali Sami Yen Stadı4nda olması bir avantajdır. Maçta olmalarını ve bizi izlemelerini isterim. Bizim işimiz, Galatasaray maçına iyi hazırlanıp, diğer maçlarla aynı önemi taşıyan bu mücadelede amacımıza ulaşmak" görüşünü dile getirdi.
Washington'a sahip çıktı
Çetin, sağlıklı dönmesi halinde Washington'ı antrenmanlara alacağını ve form tuttuğu zaman da takımda görev vereceğini söyledi. Çetin bu konuyla ilgili olarak da şunları söyledi: "Washington bizim sözleşmeli oyuncumuz. Şu anda ona ihtiyacım yok. Ama gelip antrenmanlara katılabilir. Eğer idari ve sağlık açısından sorunlarını çözmüşse, benim için Washington'un takıma katılmasında bir sakınca yok. Ben de, Washington'un sağlık sorunlarından arınmış bir şekilde antrenman yapmasından yanayım. Her oyuncumuz gibi ondan da faydalanarım. Ancak uzun bir süre futbol oynayamayacağını iyi biliyorum."