Çetin: Bir gün döneceğim

Fenerbahçe, geçen sezonu üç teknik adam değişikliğinin yanı sıra birçok futbolcusunu kadro dışı bıraktı ve sonuçta sezonu, tarihinin en kötü derecesiyle kapattı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe, geçen sezonu üç teknik adam değişikliğinin yanı sıra birçok futbolcusunu kadro dışı bıraktı ve sonuçta sezonu, tarihinin en kötü derecesiyle kapattı. Alman Werner Lorant'la başlayan sezonda önce Oğuz Çetin, ardından da Tamer Güney sahne aldı. Maratonun 10 maçlık bölümüne tanıklık eden Oğuz Çetin, yaşadığı deneyimi ve yakın dönem hedeflerini anlattı.

  • Aldığım bütün kararlar büyük Fenerbahçe camiası içindi. 10 maç görevde kaldım. Ben inanıyorum ki, çok iyi çalıştık. Ancak saha içi başarı gelmeyinci, görevden ayrıldım. Bu başarısızlıkta benim de payım var. Bunu söylememek yanlış olur.
  • Hedefim büyük. Kocaelispor'dan teklif aldım. Sonuçlanmasını bekliyorum. Arzuluyum, hırslıyım, diplomalıyım. Hedefim: Başarıya aç ve hedefleri olan iyi yönetilen bir takımda 3-4 yıl çalışmak. Onları zirveye taşımak. Bunda acelem yok. Tekliflere açığım. İlk hedefim Süper Lig takımlarından birini çalıştırmak ancak 2 Lig A Kategori'de hedefe oynayan, başarıya aç bir takım da olabilir.
  • Ne yaptıysam, Fenerbahçe için yaptım. Yaptıklarımdan pişmanlık duydum. Ama bir başarısızlık varsa, bunda mutlaka benimde payım var. Lorant ayrıldığında, Fenerbahçe yönetimi bana bu görevi verdi. Görevden kaçamazdım ve kabul ettim. Çünkü ben bir Fenerbahçeli'yim. Şimdi üstüne basa basa söylüyorum. Yarım bıraktığım işime bir gün geri döneceğim ve başaracağım. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
  • Daum iyi bir tercih. Ama herşeyden önce transferler çok önemli. Tabii ki, bir de lige başlangıç çok önemli. Buna çok dikkat edilmesi gerekiyor. Daum başardıkça, galibiyetler üstüste geldikçe hiçbir ses çıkmaz. Ancak başarısızlıkta Alman hocanın başka yönlerini gündeme getirebilirler. Bunun
    için doğru transferler yapmak gerekir.
  • Serhat bir anda ortadan kayboldu, bu hareketi yanlıştır. Washington'un ani hastalığı bizi zora soktu. Ogün, Abdullah, Ali Akdeniz, Yusuf ve kaleci Oğuz'un kadro dışı kalışında yönetimin etkisi olmamıştır. Bu kararı ben aldım. Bu oyuncularla ilgili hiçbir art niyetim yoktu. Sadece yeni sezonda bu futbolcularla oynamak istemediğim için kadro dışı bıraktım. Bunun altında farklı şeyler aramak yanlış olur.
  • Tekrar söylüyorum. Fenerbahçe Cumhuriyeti'ne geri döneceğim. Yarım bıraktığım işi tamamlayıp, hedefe ulaşacağım. Ben bir Fenerbahçeliyim ve hep Fenerbahçeli olarak kalacağım.