Çetin de yüzbaşı yapamadı

Fenerbahçe yönetimi, teknik sorumlu Oğuz Çetin'in istifasını kabul etti. Asbaşkan Atilla Kıyat, takımı sezon sonuna kadar altyapı sorumlusu Tamer Güney'in çalıştıracağını belirterek, "Çetin'in istifasını kabul ettik.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe yönetimi, teknik sorumlu Oğuz Çetin'in istifasını kabul etti. Asbaşkan Atilla Kıyat, takımı sezon sonuna kadar altyapı sorumlusu Tamer Güney'in çalıştıracağını belirterek, "Çetin'in istifasını kabul ettik. Gelecek hafta içinde yeni teknik direktör adaylarını belirleyeceğiz" dedi. Kıyat, futbol şube sorumlusu Sadettin Saran'ın görevinin başında olduğunu vurgulayarak, "Saran görevini devam edecek. Adanaspor maçı öncesinde bırakılan Serhat'la bir kez daha görüşüp, sonra karar vereceğiz" diye konuştu. Asbaşkan Atilla Kıyat, yönetimin tam kadro görevinin başında olduğunu da sözlerine ekledi.
İlk söz, "Durumumuz kötü" diyen Rüştü'nün: "Bu takımın, bu hallere gelmesinde bizim payımız olduğu gibi, düzeltmek de bizim işimiz.. Ama bu sorunları bu kötü günlerimizde bir kenara bırakıp, birlik beraberlik içine girmeli ve birbirimize destek olmalıyız. Kalan maçlarımızı taraftarlarımızı fazla üzmeden galibiyetle tamamlamak istiyoruz." Transfer tekliflerine de değinen başarılı kaleci, "Gelen teklifler doğru. Menacerim hepsi ile görüşüyor. Ancak bu kötü günümüzde bunu gündeme getirmek yanlış. Çünkü taraftarımız halimize ağlıyor ve biz de bu duruma çok üzülüyoruz. Ben Fenerbahçe'de jübile yapmak isterim. Ama şartlar ne getirir, bilemiyorum" diyor.
Fenerbahçe'nin çiçeği burnunda kaptanı Ümit Özat, kaptanlık pazubandı ile çıktığı ilk maçtan hezimetle ayrılmalarını uğursuzluğa bağladı. Sahada kazanmak için herşeyi yaptıklarını belirten Ümit, "Onlar vuruyor, gol oluyor. Biz ise karşılaşma boyunca etkili oynayıp, girdiğimiz pozisyonları değerlediremiyoruz" ifadesini kullandı.
Fatih'in ilginç rekoru
Sarı-Lacivertli forma altında bu sezon altı maç ceza alan Fatih Akyel ise, "Futbol hayatımda bu kadar ucuz atıldığımı hatırlamıyorum. Necati'ye dokunmadım bile. Necati de zaten bu pozisyondan sonra gerçeği itiraf etti: Fatih'in eli formama gittiği anda ben de kendimi yere attım. Hakem de bunu yedi. Cezalı duruma düşmek benim ağrıma gidiyor. Ben de böyle olsun istemiyorum ama oluyor" diye konuştu.
Üst üste alınan ağır yenilgiler, Sarı-Lacivertli camiayı ikiye böldü. Muhalefet sesini iyice yükseltip, başkan AzizYıldırım'ın bir an önce istifa etmesini istedi. UEFA hedefinin de elden gitmek üzere olduğunun bilincinde olan futbolcular, artık ne yapmaları gerektiği konusunda bir karar veremiyorlar. Serhat olayı ile gündeme gelen paraların ödenmemesi durumu da buna eklenince, gelecek haftalar büyük olaylara gebe...