Çetin hatasını kabul etti

Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Oğuz Çetin, Futbol Federasyonu'nun kendisine verdiği cezayı değerlendirerek, hata yaptığını da kabul etti.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Oğuz Çetin, Futbol Federasyonu'nun kendisine verdiği cezayı değerlendirerek, hata yaptığını da kabul etti. Çetin, kulüp yetkililerinin, federasyon yetkilileriyle kendi isteği üzerine görüştüğünü söyleyip, "Federasyondan kıyafet giyebileceğim konusunda yazılı belge almadan sahaya çıkmam hata oldu. Bu konunun üstünde durmuştum. Bana, takım elbise giyebileceğim söylendi. Ayrıca bu hareketin yaptırımının bu kadar ağır olabileceğini de düşünmedim" diye konuştu.
Yaşamının kurallara uymakla geçtiğini söyleyen Çetin, "Benim gibi, kurallara uyan birisine en azından, bir uyarı verilebilirdi. Kural ihlali olsa bile, iyi niyetle davranıp bana ihtar verebilirlerdi. Demek ki iyi niyet yokmuş. Ama beni uyarmadan cezaya çarptırdılar maalesef. Fenerbahçe camiasının başında sahaya çıkıyorum. Bu kadar kuralcılık, katılık yanlış" dedi.
'Ortega'nın gidişine şaşırmadım'
Sarı-Lacivertliler, dünkü çalışmalarını kar yağışı nedeniyle yapamadı. Çetin, futbolcuları tek tek arayarak, tipi nedeniyle sokağa çıkmamalarını istedi. Fenerbahçe'nin dün oynamayı planladığı Ulsan maçı da hava şartları nedeniyle iptal edildi.
Öte yandan sağlam raporu alan Washington, Ortega'nın gidişine şaşırmadığını söyleyerek, "Zaten gelmeye niyeti yoktu. Sonuçta da geri döndü. Benim için sürpriz olmadı" dedi. Fenerbahçe'den davet beklediğini de sözlerine ekleyen Brezilyalı futbolcu, "7-8 haftada hazır olurum. Ancak Fenerbahçe'den şimdiye kadar bir ses çıkmadı" dedi. Ancak Fenerbahçe yönetimi bu futbolcunun halen risk taşıdığını ve bu yükü almak istemediklerini belirterek, Washington'u başka bir takıma kiralamak için çare arayışına girdi.