Çetin, Ortega'yı savundu

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Ortega'nın takımdan ayrılmak istediği yönündeki haberlerin, gerçeği yansıtmadığını söyledi. Çetin, "Ortega ile ilgili haberleri gazetelerde okuyorum ve inanın çok şaşırıyorum.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Ortega'nın takımdan ayrılmak istediği yönündeki haberlerin, gerçeği yansıtmadığını söyledi. Çetin, "Ortega ile ilgili haberleri gazetelerde okuyorum ve inanın çok şaşırıyorum. Bu futbolcu, bana gelip ayrılacağını söylemedi. Aksine çalışmasından, hırsından, arzusundan memnunum. O da, bizden memnun olduğunu bildirdi. Bu yetmiyormuş gibi Ortega, Beşiktaş maçından sonra soyunma odasına gidip, 'Bu işi biz başaracağız; peşini bırakmayın' diye arkadaşlarını teselli etti. Böylesi bir davranışta bulunan biri nasıl
olur da ayrılmak ister; ben buna anlam veremiyorum. Gerek Arjantin, gerekse Türk basınındaki bu haberleri hayretle izliyorum. Ortega Fenerbahçe'de oynamaktan memnun ve daima oynayacaktır" dedi.
'Lig devam ediyor'
Takımından, Ankara'da büyük bir patlama beklediğini söyleyen genç hoca, konuşmasını söyle sürdürdü: "Biz yolumuz devam ediyoruz. Aynı disiplinle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Beşiktaş'a yenildik diye ligi bırakmadık. Neler yapacağımızı, Ankara'da herkese göstereceğiz. Güçlü bir kadromuz var. Fenerbahçe camiası ve Ankaralı futbolseverler nasıl bir takım olduğumuzu pazar günü görecekler. İlk yarıda 19 puan kaybettik, kredimiz bitti. Şimdi bu kredileri geri toplama zamanı. Buna da Ankaragücü maçıyla başlayacağız. Yeni arkadaşları oynatmak için transfer ettik ve oynatacağız."
'Fatih cezasını çekecek'
Derbide kırmızı kart gören Fatih Akyel'in durumuna da değinen Çetin, "Kendisiyle gerekli görüşmeyi yaptım. Kulübün, kırmızı kart için belirlediği cezayı çekecek. Ve bundan sonra da, bu hareketleri yapmayacaktır" diye konuştu.
Öte yandan, Çetin'in Ankaragücü maçı kadrosu da şekillenmeye başladı. Cezalı olan Fatih Akyel ve Johnson'un yerine Ali Güneş ve Kemal oynayacak. Sol kanatta bekleneni veremeyen Tuncay sağa çekilirken, Rebrov solda, Besçasnıh da forvette görev yapacak. Ariel Ortega'nın ise Ceyhun'un yerine sahaya çıkması bekleniyor.