Çetin'den dün, bugün, yarın

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, bugün Malatyaspor ile yapacakları maçın oldukça zorlu geçeceğini söyledi. Çetin, maç, aldığı ceza, ertelemeler ve Ortega konularında şunları söyledi:
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, bugün Malatyaspor ile yapacakları maçın oldukça zorlu geçeceğini söyledi. Çetin, maç, aldığı ceza, ertelemeler ve Ortega konularında şunları söyledi:

  • Malatyaspor iyi organize olan, mücadele eden, ligin en iyi takımlarından biri. Çok ciddi bir rakip; bizi zorlu bir mücadele bekliyor.
  • Gaziantepspor maçından sonra bir hafta oynamamak bir handikaptı. Ancak bu durumu en iyi şekilde kendi lehimize çevirecek gerekli çalışmaları yaptık. Hava şartları çalışmalarımızı zorlaştırdı. Buna rağmen, Malatyaspor maçına en iyi şekilde hazırlandık. Kazanma hırsıyla oynayan ve kazanmasını bilen bir takım olduğumuzu yine göstereceğiz.
  • Kuralların dışına çıkmamaya özen göstermiş biri olarak bana, bu cezadan önce ihtar verilebilirdi. Sonuçta ortada bir hata varsa benimdir. Sorumlu kişi benim. Bu durumu takıma herhangi bir handikap yaratmadan aşmaya çalışacağız.
  • Federasyonun koyduğu bazı kurallar var. Bu büyük camiada teknik sorumluluk görevini yapan bir kişi olarak, sahaya örnek bir kıyafetle çıkmam son derece doğaldır. Bu kadar kalıplar içinde kalmak doğru değil.
  • Ortega konusu, artık bizim dışımızda. Yöneticilerimiz gerekli görüşmeleri yapıyor. O gün geldiğinde konuşuruz. Hasan Şaş'ın Fenerbahçe'ye transfer edilmesiyle ilgili haberlere ise herhangi bir yorum yapmak istemiyorum.