Çetin'den 'sakin olun' uyarısı

Galatasaray derbisi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de,
Oğuz Çetin, futbolcularıyla bir toplantı yaparak, cumartesi günkü karşılaşmada çok dikkatli olmalarını istedi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray derbisi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de,
Oğuz Çetin, futbolcularıyla bir toplantı yaparak, cumartesi günkü karşılaşmada çok dikkatli olmalarını istedi. Çetin, "Galatasaray kupadan elendi diye rehavete kapılmayın; maça konsantre olun. Karşılaşma boyunca seyirci baskısı olacak, panik yapmayın. Sert hareketler de olacaktır. Bu gibi durumlarda ne seyirci, ne de hakeme karşı tepkide bulunun. Gereksiz diyaloglara girmeyin. Ne olursa olsun oyun disiplininden kopmayın. Kart görmenizi de istemiyorum" diye konuştu. Sahada yürekli ve korkmayan bir Fenerbahçe olacağını söyleyen Çetin, "Bize yakışır bir futbol oynayacağız. Rakibimizin oyunundan çok kendi oyunumuzu sahaya yansıtacağız" dedi.
'Ümit Özat, Roma yolcusu'
İtalyan spor gazetesi Corriere dello Sport, dünkü "Roma'da, ufukta Ümit
Özat görünüyor" biçiminde atarak, Roma'nın, Fenerbahçeli milli futbolcu
Ümit Özat'ı yakından izlediğini ileri sürdü. Gazete, Roma Teknik Direktörü Fabio Capello'nun, 'Özat için kefil olduğunu' ve kulüp başkanı Franco Sensi'nin bu transferi bitirmek için hemen görüşmeleri başlattığını öne sürdü. Corriere dello Sport, yeni gelişmeler olmaması durumunda gelecek haftalarda Türk futbolcunun Roma'ya çağırılacağını savundu. Tecrübeli futbolcunun son zamanlarda çok geliştiğini ve Dünya Kupası'nda da bunu kanıtladığını yazan gazete, Ümit Özat'ın uluslararası alanda çok tanınmadığını, ancak Türkiye'de savunmanın en güvenilir adamı olarak bilindiğini kaydetti.
Öte yandan derbiyle ilgili olarak İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı kararı S arı-Lacivertli taraftarlar tepkiyle karşıladı. Taraftarlar, Ali Sami Yen Stadı'nda kendilerine yer ayrılmaması yönünde alınan kararın haksız olduğunu savunarak bu durum karşısında sessiz kalmayacaklarını belirttiler.