Çetiner'den rehavet uyarısı

Avrupa Şampiyonası finalleri baraj maçı için cuma günü Almanya ile karşılaşacak Ümit Milli Takım'da, sakat oyuncular sıkıntı yarattı. Takımda Servet ve kaleci Recep'in kasığındaki ağrılar sürerken, sakat olan Kemal'in MR'ı çekilecek.
Haber: MEHMET ALİ SABUNCU / Arşivi

DÜSSELDORF - Avrupa Şampiyonası finalleri baraj maçı için cuma günü Almanya ile karşılaşacak Ümit Milli Takım'da, sakat oyuncular sıkıntı yarattı. Takımda Servet ve kaleci Recep'in kasığındaki ağrılar sürerken, sakat olan Kemal'in MR'ı çekilecek. Gribal enfeksiyona yakalanan Hamit Altıntop ve Okan Koç'un da tedavileri sürüyor. Recep'in oynamasının çok zor olduğu belirtilirken, kaleyi genç Aykut'un koruması bekleniyor.
'Oyuna gelmeyiz'
Teknik direktör Raşit Çetiner, rakibi asla küçümsemediklerine değinerek, "Teknik direktör Stilike'nin kuradan sonra 'Türkiye'yi istemiyorduk' demeci tamamen planlı söylenmiş bir söz. Bu demeçle bizi rehavete sokmayı planlıdılar. Ancak biz bu tür oyunlara gelmeyiz. Disiplinli ve ciddiyet içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sakat oyuncularımızın olması biraz sıkıntı yarattı ancak onların yerine oynayacak genç arkadaşlarımız da başarılı olacaktır" diye konuştu. Çetiner, baraj maçlarında da başarılı sonuçlar alacaklarına inandıklarını belirterek, "Gruptan nasıl çıktıysak, baraj maçlarını da aynı şekilde çıkacağız" dedi. Cuma akşamki maçı yaklaşık 15 bin civarında Türk seyircinin izlemesi bekleniyor. Öte yandan bir Türk gazetecinin Çetiner'e idman sırasında, "Siz kimsiniz" diye sorması tecrübeli hocanın tepkisine neden oldu.