Çetin'in de suyu ısınıyor

Fenerbahçe'de, Galatasaray mağlubiyeti sonrası muhalefetten tepkiler yükselmeye başladı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de, Galatasaray mağlubiyeti sonrası muhalefetten tepkiler yükselmeye başladı. Daha önce Aziz Yıldırım döneminde başkanvekilliği görevi yapan eski yönetici Gürbüz Refioğlu, Başkan Yıldırım ve teknik direktör Oğuz Çetin'i istifaya çağırdı. "Fenerbahçe'yi birazcık seviyorsanız derhal istifa edin" diyen Refioğlu, Çetin'i de maçtan sonra yaptığı açıklama nedeniyle eleştirerek, şöyle konuştu: "Fenerbahçeli kan ağlıyor. Ancak Fenerbahçe'yi yönetenler her başarısızlıkta olduğu gibi yine suçlanacak birilerini bularak suçu üzerlerinden atmaya çalışıyor."
Çetin'den sert uyarılar
Oğuz Çetin yönetiminde iki derbiyi kaybeden ve ligde büyük yara alan Sarı-Lacivertliler'de, dün sorgulama vardı. Galatasaray maçından sonra futbolcularını sert bir biçimde eleştiren Çetin, sert üslubunu Samandıra'da
da devam ettirdi.
Genellikle maç ertesi idmanlarını basına açık yapan Fenerbahçe'nin dünkü idmanına hiçbir gazeteci alınmadı. Değerlendirmesini kapalı kapılar ardında yapan Oğuz Çetin, hiçbir futbolcusunun bekleneni veremediğini söylerken, "Doğrusu, beni hayal kırıklığına uğrattınız. Yolumuza aynı ciddiyetle devam ediyoruz ama takımda bazı değişiklikler olacak. Buna herkes katlanacak" dedi.
Öte yandan Fenerbahçe'nin Ukraynalı oyuncusu Sergei Rebrov, Ali Sami Yen'e giderken ve maç anında yaşadıkları nedeniyle strese girdiği için, iyi oynayamadığını söyledi. Rebrov, "Daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım. Daha stada giderken otobüsümüzün camına taş atıp kırdılar. Maçta da sürekli başımıza bir şeyler attılar. O statta futbol değil, kin ve nefret vardı" dedi.