Çetin'in 'dört as' beklentisi

Fenerbahçe'nin teknik patronu Oğuz Çetin'in gözü yollarda kaldı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ANTALYA - Fenerbahçe'nin teknik patronu Oğuz Çetin'in gözü yollarda kaldı. Başta, uzun süredir ülkesinde bulunan ve ne zaman döneceği belli olmayan Ortega; yeni transfer Beşastnik; uzun süredir sakat olan kaleci Rüştü ve sakatlığı düzelen Zoran Mirkoviç'i bekleyen Oğuz Çetin, dört asına bir an önce kavuşmak için gün sayıyor. Genç hoca, dört oyuncusunu Beşiktaş maçına yetiştirmek için bütün şartları zorluyor. Ortega ve Beşastnik'in en kısa sürede kampa katılacaklarını düşünen Oğuz Çetin'i en çok da kaleci Rüştü'nün durumu düşündürüyor. Sağlık ekibi, milli kalecinin Beşiktaş maçına kadar iyileşebileceği görüşünde.
İkinci yarı hazırlıklarına Antalya'da devam eden Sarı-Lacivertliler'in başına geldiği günden bu yana futbolculara karşı takındığı babacan tavırlarla dikkat çeken Çetin, özellikle küskün futbolcular Abdullah, Yusuf, Rapaiç, Ali Akdeniz, Mirkoviç ve Volkan ile bire bir ilgileniyor.
Fenerbahçe'nin, Antalya kampının en dikkat çeken yönü ise farklı antrenman programı ve temposu. Oğuz Çetin, birlikte çalıştığı Mustafa Denizli ve Werner Lorant'a gönderme yaparak, "Artık fizik çalışmalarına yer vereceğiz, geçen yıl bu dönemden önce, bu tarz çalışmalara ağırlık verilmemişti. Ayrıca oyunculara verdiğimiz tatil programının da değerlendirildiğini ve uygulandığını gördüm. Bu nedenle de zorlanmıyoruz" diye konuştu.
'Önemli olan sistem'
Çetin, bundan sonra rakiplerine göre oyun planı yapmayacaklarını belirterek, "Artık kendi sistemimizi sahaya yansıtacağız. Rakibimize göre değil, kendi kafamızdaki planı uygulayacağız" diye konuştu. "Oyunculara ne verirsen onu alırlar" diyen genç hoca, "Benim için önemli olan, kendini her konuda yetiştirmiş, böylesi değerli insanlarla çalışmak.
Amacımız, 11 Ocak'ta oynanacak turnuva maçına hazır çıkmak. Werder Bremen maçından önce sistemimizi görmek istiyoruz, o maça büyük önem veriyoruz" dedi.
Yönetimin, Ortega'nın durumunu notere tespit ettirmesinin normal bir prosedür olduğunu belirten Çetin, Arjantinli yıldız Ortega'nın, çok yakında takıma katılacağını söyledi. Öte yandan Sarı-Lacivertliler, Antalya'daki ilk hazırlık maçını Kepez Belediyespor'la oynayacak.
Oğuz Çetin'in bu karşılaşmada, oyuncularının tümüne şans vermesi bekleniyor.