Ceyhun: Ortega olayından sıkıldım

Transferde devre arasının en hızlı takımı Trabzonspor. Bordo-Mavililer son olarak Ankaragücü'nden Ceyhun Eriş'e imza attırarak üçüncü transferini yapmış oldu.

TRABZON - Transferde devre arasının en hızlı takımı Trabzonspor. Bordo-Mavililer son olarak Ankaragücü'nden Ceyhun Eriş'e imza attırarak üçüncü transferini yapmış oldu. Bir gün gecikmeli olarak kendisini 1.5 yıllığına bordo-mavili renklere bağlayan Ceyhun, imza töreninde çok mutlu olduğunu söyledi.
"Hedefleri büyük olan bir yere geldiğimin farkındayım. Beklentilere cevap verebileceğimi düşünüyorum" diyen Ceyhun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu anlaşmanın hem benim hem Trabzonspor için iyi olacağını düşünüyorum. Kesinlikle üzerimde bir baskı yok. Sonunda bizim işimiz bu. Baskılara alışmış bir oyuncuyum. Riski seviyorum. Oynadığım futbol da riskli bir futbol. Sadece beklentilerin boyutunun farkındayım. Cevap vereceğimi düşünüyorum. İnşallah iyi olacak. Zaman her şeyi gösterecek."
Ligde çok takım değiştirdiğini ve bu nedenle çok yer gördüğünü dile getiren Ceyhun, "Bunun keyifli olduğunu düşünüyorum, çünkü başka yerler görüyoruz. Benim için agresif, geçimsiz bir oyuncu diyorlar. Böyle bir şey yok. Ben Ortega olayından sıkıldım. İnsanlar bu olayla ilgili bana soru sormadan bıkmadı, ben söylemekten bıktım. Vücut dilim agresif gibi görünüyor. Takımda geçinemeyen bir oyuncu değilim" dedi. Ceyhun, Fenerbahçe'de forma giyerken takım arkadaşı Ortega'yla kavga etmiş ve o dönem bu medyada çok konuşulmuştu.
Murat Ocak verildi
Yönetim kurulu üyesi Serhat Akçay ise Ceyhun karşılığında Murat Ocak'ı sezon sonuna kadar Ankaragücü'ne verdiklerini söyledi. Ceyhun'dan beklentilerinin büyük olduğunu ifade eden Akçay, "Türkiye'nin en güzide kulüplerinden birine geldi. Kendisi de bunu ifade etti, Trabzonspor büyük bir camia" diye konuştu. Akçay, transfer döneminin bittiğini ve artık transfer yapmayı düşünmediklerini de sözlerine ekledi. (Spor Servisi)