Ceyhun sorusuna yanıt

Ceyhun sorusuna yanıt
Ceyhun sorusuna yanıt
Galatasaray Teknik Direktörü Mancini, Kopenhag maçındaki oyuncu değişikliklerini değerlendirdi.

KOPENHAG (AA) - Roberto Mancini, 1-0 yenildikleri Kopenhag maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

Cimbom için ağır yorumlar: Zavallı G.Saray


Zor bir grupta oynadıklarına dikkati çeken Mancini, bugün galibiyet almaları halinde Juventus karşısında alınacak beraberliğin kendilerine yetebileceğini ancak şimdi son maçı kazanmak zorunda olduklarını kaydetti.

Galatasaray'ın yakaladığı pozisyonlardan daha çok pozisyon vermeye başladığını bunun için bir önlem düşünüp düşünmediği sorulan Mancini, "Maçın başında 6'ncı dakikada konsantrasyon eksikliğinden gol yedik. Bunu yapmamamız gerekiyordu, maçta 6-7 pozisyon bulduk ama kullanamadık. Eray çok iyiydi, net pozisyonlar da kurtardı. Bugün aslında beraberlik ve mağlubiyet arasında çok fark yoktu bizim için. Juventus'u yenmek zorundayız" diye konuştu.

Mancini, oyuncu değişiklikleri konusundaki bir soru üzerine şunları söyledi:
"Oyunda zaten pozisyonlar buluyorduk. Birçok kişi golü bulabilmek için daha atak oyuncuların alınması gerektiğini düşünebilir, ama biz iyi oynarken kendimize daha fazla yer açabilmek için Drogba'nın arkasında bir oyuncu ve orta sahaya enerji sağlayacak bir oyuncu düşünmüştük bu nedenle Umut ve Amrabat'ı sahaya sürdük."

Drogba'yı kızdıran hareket!


Futbolcuların aklında Fenerbahçe maçı olabilir mi? sorusu üzerine Mancini, kazanmak zorunda oldukları bir Şampiyonlar Ligi maçı oynadıklarını belirterek, oyuncularının aklının Fenerbahçe maçında olduğunu düşünmediğini söyledi.

"Solbakken 'bize 1-0 yeter' demişti ve maçı aldılar. İstanbul 'daki galibiyetten sonra Galatasaray FC Kopenhag'ı hafife almış olabilirler mi? sorusuna ise Mancini, "Böyle olduğunu sanmıyorum. Karşılaşmaya kötü başladık çünkü hemen başında gol yedik. Sonra iyi oynadık, oyunun ikinci yarısında neredeyse tamamını rakip sahada oynadık" yanıtını verdi.

Dany'nin kızından Atatürk şiiri