Ceyhun'un tek isteği sabır

Lorant döneminin en çok tartışılan isimlerinden olan Ceyhun Eriş, Oğuz Çetin dönemine de Trabzonspor karşısındaki 'sayılmayan' golüyle damgasını vurdu. Yıldız futbolcu, gündemdeki bazı konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Lorant döneminin en çok tartışılan isimlerinden olan Ceyhun Eriş, Oğuz Çetin dönemine de Trabzonspor karşısındaki 'sayılmayan' golüyle damgasını vurdu. Yıldız futbolcu, gündemdeki bazı konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
Sayılmayan golün için neler söyleyeceksin?
O pozisyonda gol olmadığını sandım ve korner atmaya gittim. Kenardan biri, pozisyonu televizyondan seyredenlerin haber verdiğini, şutumun gol olduğunu söyledi, 'Hem de bir karış içerdeymiş' dedi. Ben de hakeme bu durumu naklettim, televizyondan seyredenlerin gol olduğunu belirttiklerini söyledim. Ali Aydın bana, 'Gol değildi' cevabını verdi.
İlk yarıyı nasıl değerlendiriyorsun?
Takım kötü sonuçlar nedeniyle baskı altında. Hoca konusu, oyuncu eksikliği, sakatlıklar... Zorlanacağımız belliydi. Çok iyi oynamadık ama belli şeyleri yapmaya çalıştık. Fenerbahçe takımı bu kadro ile çok daha iyi yerde olmalı. Geçen sezon da puan olarak aynıydık, başarısızdık. Devre arasında hoca gitti. İlk yarıda yine başarısız olduk, yine hoca gitti.
Sana verilen şanslar hakkında ne diyorsun?
Oyun içinde fazla sabredilmedi. Her futbolcu gibi ben de 90 dakika oyunda kalmak isterim. 5-10 maç, 90 dakika forma giymem gerekirdi. Ben teknik direktör olsam öyle yapar ve Ceyhun'a formayı verirdim. Ve olacakları görürdüm. Oğuz Hoca'nın yaklaşım tarzı çok iyi; bana daha fazla sabretmesini bekliyorum.
Bursaspor'a attığın gol, Eurosport'ta 'Haftanın golü' seçildi. Ondan sonra da seni sürekli kaleye şut çekerken görüyoruz.
İlgisi yok, minik takımdayken de bu kadar şut atardım, şimdi de atıyorum. Şut atmazsan gol olmaz ki. Oyunu riske etmelisin; ayrıca birisinin oyuna ağırlığını koyması gerekir. Bunu ukalalık olsun diye söylemiyorum; kendimi oyunu riske edecek bir oyuncu gibi gördüğüm için bazı şeyleri deniyorum.