'Çeyrek finalin değişmezi olmalıyız'

'Çeyrek finalin değişmezi olmalıyız'
'Çeyrek finalin değişmezi olmalıyız'
Fenerbahçe Ülker Menajeri Ömer Onan, Euroleague Top 16 Turu F Grubu'nda Anadolu Efes'i 77-71 yenerek önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

İSTANBUL - Ömer Onan, Anadolu Efes'le gruptaki sıralama açısından çok önemli bir karşılaşma oynadıklarını ve galip gelerek ilk 3 sıra için avantaj yakaladıklarını belirtti.

Grupta ilk devre maçlarının tamamlandığını hatırlatan Onan, "Anadolu Efes'i yenerek 3. sıradaki yerimizi biraz daha sağlamlaştırdık. Bu açıdan çok önemli bir maçtı. Şimdi ikincilik için de şansımız devam ediyor. Erken konuşmamak lazım, daha önümüzde 7 maç var. Önemli bir avantaj elde ettik" dedi.

Anadolu Efes maçında her iki takımın da sahaya çok kaliteli bir basketbol koyduğunu aktaran Onan, son anlarda daha az hata yaptıklarını vurgulayarak, "Son iki dakikada yaptıkları hamlelere biz de karşılık verdik. Çok güzel bir maç oldu. Bu yüzden Anadolu Efes'i de tebrik ediyorum. Az hata yapan kazandı. Bizim Olympiakos maçına benzedi. O maçta biz sonlarda çok hata yapıp, boş şut kaçırıp maçı kaybetmiştik. Bu sefer tersi oldu. Az hata yaparak galip geldik" değerlendirmesinde bulundu.

"ÇEYREK FİNALİN DEĞİŞMEZİ OLMALIYIZ"

Top 16'da ilk 7 maç sonunda 5 galibiyet ve 2 yenilgi alarak ilk 4 takımın yükseleceği çeyrek final yolunda önemli adımlar attıklarını dile getiren sarı-lacivertlilerin menajeri, sözlerine şöyle devam etti:
"Hep aynısını söylüyorum, her zaman ilk 8 hedefi koymak lazım. Eğer çeyrek finalin değişmez takımı olursanız dörtlü final hedefinize daha rahat ulaşırsınız. Buralarda oynamayı öğrenip ilk 8'in değişmeyen aktörü olmalısınız. Herkes dörtlü final oynamak istiyor Türkiye 'de ama son 10-12 senedir bunu başaran yok. Bu yüzden istikrarlı olarak her yıl ilk 8'de olmalıyız."

Takımlarına güvenleri ve inançlarının büyük olduğunu vurgulayan Onan, "Konsantrasyonumuzu, özverimizi ve takım kenetlenmemizi koruyarak hedefe yürüyeceğiz. Bu takım alkışlanacak bir performans ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı.

"DEPLASMAN SERİMİZ PSİKOLOJİK AANTAJ SAĞLIYOR"

Fenerbahçe Ülker'in bu sezon THY Avrupa Ligi'nde deplasmanda gösterdiği performansla dikkati çektiğini kaydeden Ömer Onan, bunun CSKA Moskova ve Olympiakos maçlarına psikolojik olarak yansıyacağının altını çizdi.

Onan, bu sezon Avrupa Ligi'nde deplasmandaki 9. maçta 8. galibiyetlerini aldıklarını hatırlatarak, "Deplasman serimiz devam ediyor. Dış sahadaki performansımız Olympiakos ve CSKA Moskova deplasmanları öncesi bize psikolojik avantaj sağlayacak. O deplasmanlardan alacağımız galibiyetler de bizi ilk 2 sıranın içine sokabilir" diyerek sözlerini tamamladı. (AA)