Ceza, Pascal'ın peşinden gidecek

Pascal Nouma'nın Beşiktaş ile yollarının ayrılmasına yol açan hareketi, Avrupa'da da peşini bırakmayacak. Fenerbahçe maçında attığı gol sonrası elini şortunun içine soktuğu için tüm şimşekleri üzerine çeken, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'ya sevk edilen ve Beşiktaş ile sözleşmesi feshedilen Fransız futbolcuya verilecek ceza, UEFA ve FIFA'ya da bildirilecek ve futbol yaşamını devam ettireceği kulüpte uygulanması istenecek.
Haber: CEMAL ERSEN / Arşivi

ANKARA - Pascal Nouma'nın Beşiktaş ile yollarının ayrılmasına yol açan hareketi, Avrupa'da da peşini bırakmayacak. Fenerbahçe maçında attığı gol sonrası elini şortunun içine soktuğu için tüm şimşekleri üzerine çeken, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'ya sevk edilen ve Beşiktaş ile sözleşmesi feshedilen Fransız futbolcuya verilecek ceza, UEFA ve FIFA'ya da bildirilecek ve futbol yaşamını devam ettireceği kulüpte uygulanması istenecek.
Salı günü PFDK'nın yapacağı toplantıda cezası belli olması beklenen Nouma ile ilgili kararın ilk etapta UEFA Disiplin Kurulu'na, ardından da FİFA'ya bildirileceğini belirten federasyon yetkilileri, uygulamanın son üç yıldır yapıldığına işaret etti. Disiplin talimatının "centilmenliğe aykırı hareket" başlıklı 22 ve "kaba, müztehzi ve küçük düşürücü davranışlar" başlıklı 44. maddesine göre işlem görmesi beklenen Nouma'ya verilecek ceza 2 maç ile 3 ay arası olabilecek.
Siyah-Beyazlı yöneticilerden Hüsnü Güreli ise, Nouma'yı gönderme kararını kulüp yönetim kurulu olarak üzülerek aldıklarını belirterek, "Sözleşmesini feshetme kararını ağlaya ağlaya aldık" dedi. Nouma'nın, böyle bir hareketi yapmasının doğal olmadığını vurgulan Güreli, şöyle konuştu: "Nouma keşke hiç gitmeseydi. Takıma geldiği ilk sezonda da disiplinsizdi. Bu sezon geldiğinde bize disiplinsiz davranmayacağı konusunda söz vermişti. Bütün bunlara rağmen Nouma, yönetime ve bu sevgiyi gösteren camiaya acımadı. Ayrıca Nouma'nın gidişi bizi etkilese bile 10 tane şampiyonluğa değişilmeyecek bir karardır."