Ceza sırası antrenörlerde

Ceza sırası antrenörlerde
Ceza sırası antrenörlerde
2012 ve 2013 yılında doping yapan ve 2'şer yıl men cezası alan 42 atletin antrenörleri de ceza kuruluna sevkedildi.

Ercan ATA / ANKARA (DHA) - Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu, doping cezası alan atletlerin antrenörlerinin de ceza kuruluna sevk edilmesine karar verdi. Sevki gerçekleşen isimler arasında birçok ünlü atletin antrenörleri de bulunuyor.

Atletizm Federasyonu Disiplin Kurulu'nun ilk toplantısı; Av. Alparslan Şimşek, Av. Sefa Atlı, Av. İrfan Coşkun, Av. Fatoş Serin ve Av. Nihat Alp'in katılımıyla geçen hafta gerçekleştirildi. Toplantıda, tüm antrenörlerin savunmasının alınması kararlaştırıldı. Ceza Kurulu, gelecek hafta yapacağı toplantıdan önce tüm antrenörlere resmi yazı göndererek ifadeye çağıracak.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, "Türk atletizmini bulaşıcı bir veba gibi saran bu illetten kurtaracağız. WADA ve TADA'nın kuralları ne ise bugünden sonra o olacak. Sayın bakanımızın dediği gibi temiz spor , temiz başarı ve temiz madalya ilkemiz olacak. Ben ve arkadaşlarım gece gündüz çalışıyoruz. Devletimiz tüm imkanlarını sevkediyor. Doping'e artık 'sıfır tolerans' diyoruz. Bu nedenle yönetim kurulumuzun kararı ile doping yapan tüm atletlerin antrenörlerinide ceza kuruluna sevkettik. Kurulumuz çalışmalarına başladı. Gelecek hafta yapılacak olan toplantıdan sonra ifadeler alınacak. Netice olarak ne varsa ona göre hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  spor

  ,

  Fatih

  ,

  Ceza

  ,

  Ünlü

  ,

  Gece

  ,

  Resmi

  ,

  madalya

  ,

  yönetim