'Ceza teknik heyetin işi'

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye-Macaristan maçının ikinci yarısında oyuna giren ve gollerin ardından yaptığı el kol hareketleriyle gündeme gelen kaptan Emre Belözoğlu ile...

ANKARA - Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye-Macaristan maçının ikinci yarısında oyuna giren ve gollerin ardından yaptığı el kol hareketleriyle gündeme gelen kaptan Emre Belözoğlu ile ilgili olarak, "Onunla ilgili kararı teknik heyet verecektir" diye konuştu.
Futbol Federasyonu ise Emre konusunda sessiz. Başkan Vekili Affan Keçeci, Emre Belözoğlu'nun, Macaristan'a atılan ilk golün ardından tribüne yaptığı hareketi görmediğini ve bir yorumda bulunamayacağını belirtti. Keçeci, Milli Takım'a herkesin destek olması gerektiğini kaydederek, "Bu milli takım sadece Futbol Federasyonu'nun değil, ülkenin milli takımı. Onun için, bu takımın başarılı olması gerekmekte ve herkese, ama herkese görev düşmekte. Ben herkesin bu bilinç içinde olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Keçeci, Fatih Terim'in maaşına zam yapıldığı haberlerini ise yalanladı. (aa, Spor Servisi)