Ceza yeri, İzmir cenneti

Futbol Federasyonu, Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanacak karşılaşmanın İzmir'de yapılmasına karar verdi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Futbol Federasyonu, Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanacak karşılaşmanın İzmir'de yapılmasına karar verdi. Siyah-Beyazlı kulübün Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle aldığı bir maç saha kapama cezasıyla nedeniyle Beşiktaş-Konyaspor maçı, cumartesi günü saat 20.30'da Atatürk Stadı'nda oynanacak.
Kararı değerlendiren teknik direktör Mircea Lucescu, "Şehir ve saat farketmez. Gidip maçımızı oynayacağız. Bizim için sorun yok" demekle yetinirken, menajer Sinan Engin ise "Böyle bir karar bekliyorduk. Aslında Kocaeli veya Bursa'yı istiyorduk ama olmadı" yorumunu yaptı. Engin tüm Egeli Beşiktaşlıları maça davet ederek, "Ligde ve Avrupa'da çok kritik bir haftaya giriyoruz. Bu maçlarda alacağımız sonuçlar kaderimizi büyük ölçüde etkileyecek. Bu nedenle taraftarlarımızdan destek bekliyoruz" ifadesini kullandı. Kaptan Tayfur da İzmir'de oynamanın kendileri için dezavantaj olmadığını belirterek, "Maçın hangi kentte oynanacağı sorun değil. İzmir olması bana göre iyi. Hem iklimi güzel hem de ulaşım şartları elverişli. Konyaspor'u yenerek Lazio maçı öncesinde moral bulmak istiyoruz" diye konuştu.
İlhan'a gol garantisi!
Puma firması, milli takım ve Beşiktaş'ın golcü futbolcusu İlhan Mansız için özel bir krampon üretti. Almanya ve ABD'de uzmanlar tarafından dizayn ve test edilerek hazırlanan ve 'Icana' ismi verilen kramponun, ilk kez İlhan Mansız tarafından Letonya maçında kullanılacağı açıklandı. Puma Satış Müdürü Atalay Camcı, kramponun derisinin özel olarak hazırlandığını belirterek, "Kramponun en büyük özelliği topa yön verme ve topu istediği derecede hızlandırma konusundaki rahatlığıdır. Ayrıca özel yastıklama sayesinde bileğe gelen darbede sakatlığı önlüyor. Kısaca gol atmak için her türlü teknolojiye sahip" ifadesini kullandı.
Teknik direktör Lucescu, futbolcularıyla bir toplantı yaparak, "Şimdi Lazio maçını değil Konyaspor mücadelesini düşünün. En önemli maç ilk oynayacağımız maçtır. Konyaspor karşısında kaybedersek, Roma'ya rahat gidemeyiz. Bunu aklınızdan çıkarmayın" uyarısını yaptı. Kolombiya Milli Takım kampında bulunan kaleci Cordoba'nın Konyaspor maçına yetişmeme ihtimali teknik heyeti sıkıntıya soktu. Yedek kaleci Ramazan, Lucescu'yla görüşerek Konyaspor önünde kaleyi korumaya hazır olduğunu söyledi.