Cezaları ayarlama enstitüsünden indirimler

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği cezaların Tahkim Kurulu tarafından düşürülmesi Türk futbolunun aşina olduğu bir durumdur.

İSTANBUL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği cezaların Tahkim Kurulu tarafından düşürülmesi Türk futbolunun aşina olduğu bir durumdur. Dün de bu senaryo tekrarlandı. Önce PFDK, Beşiktaşlı Vedran Runje'nin iki maç cezaya çarptırıldığını açıkladı. Apar topar savunmasını hazırlayan Siyah-Beyazlı kulüp, raporu Tahkim Kurulu'nun akşamki toplantısına yetiştirdi. Kurul da cezanın bire indirildiğini açıkladı. Böylece Hırvat kaleci yarınki Antalya maçında cezasını dolduracak ve kupada Fenerbahçe'ye karşı forma giyecek.
Bu karardan kısa bir süre sonra Tahkim'den bir indirim de Fenerbahçe için çıktı. Üç maç ceza alıp ikisini dolduran Edu'nun cezası ikiye çekildi ve Brezilyalının bugün forma giyme şansı doğdu. Gaziantep Teknik Direktörü Erdoğan Arıca'nın da cezası kaldırıldı. PFDK ise Fenerbahçeli yöneticiler Nihat Özdemir ve Mahmut Uslu'ya sırasıyla 30 ve 45, Galatasaraylı Fatih Gökşen'e de 10 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. (Spor Servisi)