'Cezayla değil eğitimle olur'

Fenerbahçe'nin Alman teknik Direktörü Christoph Daum, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe'ye verdiği bir maç saha kapatma cezası ile suçsuz taraftarların cezalandırıldığını söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Alman teknik Direktörü Christoph Daum, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe'ye verdiği bir maç saha kapatma cezası ile suçsuz taraftarların cezalandırıldığını söyledi. Kanal D'de yayınlanan '3. Devre' programına katılan Daum, Trabzon'da yaşanan olaylara birkaç yüz kişinin neden olduğunu belirterek, "Bizim 20 milyonu aşkın taraftarımız var. Olaylara neden olan birkaç yüz kişiydi. Onların yanında diğer taraftarlar da cezalandırıldı" diye konuştu.
Cezayla bir sonuca ulaşılamayacağını ifade eden Daum, şunları kaydetti:
"Düzgün bir taraftarımız var. Evimizde yapacağımız bir maçtan yoksun kalacaklar. Buna sebebiyet verenlerin ceza alması gerekir, suçsuz insanların değil. Her taraftara bir taraftar kimliği verilmeli. Olaylara neden olanlar diğerlerinden ayrılarak cezalandırılmalı. Taraftarları cezalandırmak yerine kulüplerin onları eğitmesi gerekir. Cezayla bir yere varılmaz."
Transfer dönemi sona erinceye dek takıma birkaç oyuncu takviyesi daha yapacaklarını anlatan Daum, "Ancak takıma çok fazla güç katacak oyuncuları bulmakta zorlanıyoruz" dedi. Savunmada fazla alternatifi olmadığını ve bu nedenle sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Alman teknik adam, bu bölgeye bir transfer gerçekleştireceklerini kaydetti.
Petkov iddiası
Öte yandan transfer çalışmalarını sürdüren Sarı-Lacivertlilerin,
İstanbulspor'lu futbolcu Petkov'la anlaştıkları iddia edildi. Bu oyuncudan, 'olur' yanıtını alan yöneticiler, dün Sarı-Siyahlı yöneticilerle bir araya gelerek transfer işini bitirdikleri belirtildi. Petkov'un bugün Fenerbahçe ile idmana çıkması bekleniyor. Barcelona'lı Overmars ile de temasların sürdüğü açıklandı. (Spor Servisi)