Chedjou'dan itiraf

Chedjou'dan itiraf
Chedjou'dan itiraf
Yeni sezon hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren Galatasaray'da Aurelien Chedjou, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

AA - Kamerunlu savunma oyuncusu Chedjou, "Güzel bir yerde kamp yapıyoruz. Ortam çok iyi. Galatasaray taraftarları, Slovenya'da da bizi yalnız bırakmıyor. Kamptaki tek olumsuzluk sıcak havalar, onun dışında hiçbir sıkıntı ve dert yok. Takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Senelerdir burada oynuyormuş gibi hissediyorum. Bu nedenle yabancılık çekmedim. Dürüst olmam gerekirse şu anda gerçek Chedjou'yu seyretmiyorsunuz. Hem hocamla hem de kondisyonerimizle devamlı konuşuyorum, antrenmanlarıma, çalışmalarıma düzenli devam ediyorum. En kısa zamanda gerçek Chedjou'yu görmek istiyorlar. Ben de istiyorum, ama şu an için yüzde 100 hazır değilim" dedi.

Yıldızlardan mahkemeye başvuru


Tecrübeli futbolcu, "Semih Kaya da şu anda benim gibi fizik olarak hazır değil. Ancak çok agresif, tam bir defans oyuncusu özelliklerine sahip. Kimin oynayacağına hocamız karar verecek. Partnerim Semih mi olacak, Dany mi olacak, yoksa yedek mi kalacağız? Hiç önemli değil. Kim oynarsa oynasın, önemli olan orada oynayan oyuncuya destek olabilmek, onun yanında olabilmek. Tabi Semih'in de Ujfalusi ile oynaması, onun için büyük bir avantaj. Ujfalusi'yi fazla yorumlamaya, fazla konuşmaya hiç gerek yok. Sadece Türkiye 'de değil, dünyada tanınan bir futbolcu. Daha önce oynadığı kulüplerde yaptığı işler de ortada. O yüzden mutlaka Ujfalusi ile oynaması Semih için büyük bir avantajdır. Biz çalışacağız, en son kararı hocamız verecek. Sadece benim mevkimde değil, sadece stoper mevkinde değil, birçok mevkide farklı alternatiflerimiz var. Galatasaray gibi büyük bir camianın, böyle büyük bir kadroya sahip olması çok önemli. Bizi daha fazla başarıya götüreceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Chedjou, TFF 'nin 6+0+4 kararıyla ilgili yöneltilen soruya ise "Hocamız, yöneticilerimiz ya da başkanımız bu konuda yorum yapabilir. Benim yapmam gereken sadece en iyi Chedjou'yu bir an önce gösterip, formayı kapabilmek" yanıtını verdi.

Melo golle döndü

Galatasaray'dan 'Cenk'e devam!