Chedli orucu bozmak istemedi ve takımdan ayrıldı

Sion'un Tunuslu futbolcusu Adel Chedli'nin, 2009 yılının haziran ayına kadar mukavelesi olmasına rağmen, üç gün önce bunu tek taraflı iptal etmesinin ardında kulüp yöneticilerinin oruç tutmamasını istemesi yatıyormuş.

CENEVRE - Sion'un Tunuslu futbolcusu Adel Chedli'nin, 2009 yılının haziran ayına kadar mukavelesi olmasına rağmen, üç gün önce bunu tek taraflı iptal etmesinin ardında kulüp yöneticilerinin oruç tutmamasını istemesi yatıyormuş. Sion'un 30 Eylül'te deplasmanda Aarau ile oynadığı ve 2-0 yenildiği maçın devre arasında soyunma odasında oyunculara çay dağıtılırken, Chedli oruçlu olduğunu söylemiş. Teknik Direktör Alberto Bigon, bunun üzerine "Zaten dökülüyorsun, simdi bunun sebebi belli oldu, hemen orucu bırakıp, çayını iç" diye ısrar etti. Chedli, bunun üzerine, "Benim dini âdetlerime karşı geliyorsunuz, çay içmeyeceğim ve orucumu da bozmayacağım" dedi.
Bunun üzerine devreye giren Baskan Christian Constantin, Chedli'ye "Hocanın dediğini yap" diye çıkıştı. Chedli, bu sözlerin ardından formasını çıkararak soyunma odasından sinirli halde ayrıldı. Pazartesi günü Kulüp Başkanı Constantin'i ziyaret eden Chedli,
artık bu takımda oynamak istemediğini ve 2009 yılına kadar olan mukavelesini de feshederek bu durumu İsviçre Futbol Federasyonu'na bildireceğini söyleyerek başkanın yanından ayrıldı.