Chelsea: İstanbul'da içki içmeyin

Chelsea: İstanbul'da içki içmeyin
Chelsea: İstanbul'da içki içmeyin
Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu'nda Galatasaray ile karşılaşacak Chelsea, 26 Şubat'ta İstanbul'da oynanacak maça gidecek taraftarına bilgi ve tavsiyelerde bulundu.

İngiliz kulübünün resmi internet sitesinde İstanbul 'un tanıtıldığı yazıda, şehrin 14 milyonluk nüfusuyla Avrupa 'nın en önemli turistik şehirlerinden biri olduğunun altı çizildi.

UEFA'dan Cimbom için skor tahmini

Türk Telekom Arena için "2011 yılında tamamlanmış 52 bin 652 kişi kapasiteli modern bir stat" ifadelerini kullanan Chelsea, taraftarların maç günü metro sistemini kullanmamalarını tavsiye etti.

Taraftarlarına Türkiye 'deki statlarda uygulanan yasaklar hakkında bilgi veren Premier Lig ekibi, "Plastik şişe, çakmak, metal para ve şemsiye gibi nesnelerle maça gitmeyin" uyarısını yaptı.

Rooney çılgınlığı: 70 milyon sterlin


"SOKAKLARDA İÇKİ İÇMEYİN"

" Güvenlik Tavsiyeleri' başlığı altındaki bölümde ise şu ilginç ifadeler yer aldı:
"İstanbul genel olarak güvenli bir şehir. Ancak kalabalık alanlarda hırsızlık ve kapkaç vakalarına karşı tetikte olun. Sokaklarda kesinlikle içki içmeyin, aksi halde ceza yiyebilirsiniz. Alkollü kişiler kesinlikle TT Arena'ya alınmayacak. Ayrıca Türk halkı ve bayrağına hakaret etmek büyük bir suç." (Vatan)

Wenger'den Mourinho'ya: Aptalca