Chelsea şimdi de Viduka'ya göz dikti

Rus işadamı Roman Abramovich'in satın aldığı Chelsea'nin iştahı kabardıkça kabarıyor. En son Manchester United'ın Arjantinli orta saha oyuncusu Juan Sebastian Veron ile West Ham'dan Joe Cole'u kadrosuna katan Londra ekibi, şimdi de Leeds United'ın Avustralyalı forveti Mark Viduka'ya gözünü dikti.

LEEDS - Rus işadamı Roman Abramovich'in satın aldığı Chelsea'nin iştahı kabardıkça kabarıyor. En son Manchester United'ın Arjantinli orta saha oyuncusu Juan Sebastian Veron ile West Ham'dan Joe Cole'u kadrosuna katan Londra ekibi, şimdi de Leeds United'ın Avustralyalı forveti Mark Viduka'ya gözünü dikti. Dublin'de düzenlenen ve Leeds'in de katıldığı turnuvada, sakatlığı nedeniyle oynamayan Viduka'nın aslında talipleri çok. Fransız şampiyonu Olympique Lyon, önce Liverpool'lu Heskey'e teklif götürmüş, bu istek olumsuz karşılanınca rotayı Viduka'ya çevirmişti.
Interli Christian Vieri'nin transferi konusunda bir aşama kaydedemeyen Chelsea, bu durumda Viduka'yı kadrosuna katmayı hedefliyor. Menajer D'Amico, Chelsea'ye yeşil ışık yaktıklarını belirtirken "Halen bekleme halindeyiz. Mark için Avrupa'nın önemli kulüpleriyle bağlantı içindeyim. Chelsea de şu anda bağlantıda olduğumuz kulüplerden biri" açıklamasını yaptı. D'Amico, Viduka'nın Dublin'deki turnuvaya Leeds başkanı Peter Reid'le aralarında sorun bulunduğu için gitmediği yolunda çıkan haberleri yalanlarken, gerçek nedenin Viduka'nın ayak bileğindeki sakatlık olduğunu söyledi. (Spor Servisi)