Chelsea'den Marko Marin kıyağı

Chelsea'den Marko Marin kıyağı
Chelsea'den Marko Marin kıyağı
Trabzonspor, 7 milyon Euro'luk satın alma opsiyonunu 4'e düşürüp Markıo Marin'i 1 yıllığına kiraladı. Fırtına, 2.5 milyon Euro'luk yıllık ücretin 900 bin Euro'sunu da Chelsea'ye ödetti.

Son yıllarda transfer dönemlerinde tozu dumana katan Trabzonspor, bu sezona da damga vurdu. Mbia, Cavanda, Ndoye gibi önemli isimleri renklerine bağlayan Fırtına, bir yıldıza daha bordo-mavili formayı giydirdi. Sportif direktör Süleyman Hurma’nın uzun bir süredir görüşme halinde olduğu Chelsea’den Marko Marin geçtiğimiz gün geç saatlerde Trabzon’a gelmişti. Dün kontrolden geçen ve sağlık durumu oldukça iyi olan Alman yıldızla her konuda anlaşma sağlandı.

PAZARLIK HURMA’NIN İŞİ

Habertürk'ün haberine göre; Marin operasyonunun perde arkasından önemli bir transfer başarısı çıktı. Sportif direktör Süleyman Hurma, İngiltere ’de Chelsea Kulübü ile Marko Marin’in transferi için masaya oturdu. 7 milyon Euro ’luk satın alma opsiyonunu 4 milyon Euro’ya kadar düşüren Hurma, daha sonra yıllık ücret konusunda da Ada ekibini bir hayli zorladı. Bordo-mavililer, Boşnak asıllı orta sahanın 2.5 milyon Euro’luk yıllık ücretinin 900 bin Euro’sunu Chelsea’nin ödemesini isterken, uzun süren pazarlıkların ardından Ada ekibinin sahibi Roman Abramovic bunu da kabul etti. İlk görüşmeye oranla masadan bir hayli karlı kalan Trabzonspor, Marin’e formayı giydirdi.

1 MİLYON 600 BİN EURO ALACAK

Trabzon, Marin’i Chelsea’den bedelsiz 1 yıllığına kiraladığını KAP’a bildirdi. Marin’e 1 milyon 600 bin Euro yıllık ücret, 10 bin Euro maç başı ödeneceği ve satın alma opsiyonunun 4 milyon Euro olduğu belirtildi.

MARKO MARİN’DE SAĞLIK OCAĞI İDDİASI!

Marin’in kontrollerinde sosyal medyaya düşen bir fotoğraf gündem yarattı. Tavanı delik deşik bir yerde görüntülenen Marin için ‘sağlık ocağında sıra bekliyor’ yorumları yapıldı. Ancak işin doğrusu tadilattaki özel bir hastanede kontrolden geçirildiği bildirildi.