Chelsea'nin içindeki Galatasaraylı

Chelsea'nin içindeki Galatasaraylı
Chelsea'nin içindeki Galatasaraylı
Türk anne ve babanın çocuğu olarak Londra'da dünyaya gelen ve Stamford Bridge'de 'stat görevlisi' olarak görev yapan Tolga Mehmet, fanatik bir Galatasaraylı çıktı.

LONDRA - Tolga Mehmet, Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcimiz Galatasaray 'ın 18 Mart Çarşamba günü Chelsea ile deplasmanda yapacağı maç öncesi İngiliz ekibinin resmi televizyonu Chelsea TV'nin özel konuğu oldu.

Kraliyet mavisi ve beyaz renklerle süslü stadın içinde hem Galatasaray hem de Chelsea forması giyen Mehmet, İngiltere'de iyi bir Chelsea, Türkiye 'de fanatik bir Galatasaray taraftarı olduğunu söyledi. Mehmet, ikinci maçı "Chelsea'nin alacağı" tahmininde bulundu.

" İSTANBUL 'DA GALATASARAY'I DESTEKLEDİM"

Galatasaray'ın 2000 yılında kazandığı UEFA Kupası'nın büyük bir başarı olduğunu ifade eden Mehmet, "Chelsea taraftarı olarak ilk anım Arsenal maçındaki goldür. Galatasaray, Arsenal'i yenerek kupa almasından sonra ilk kez Londra'da olacak. Hem şok hem 'mutluluk' yaşıyorum. Desteklediğim iki takımı sahada mücadele ederken görmek çok ilginç olacak. İstanbul'da Galatasaray'ı destekledim. Londra'da Chelsea'yi destekleyeceğim. Chelsea'nin en büyük silahı Eden Hazard, çok iyi bir sezon geçiriyor. Galatasaray için zor bir maç olacak" şeklinde konuştu.

Mehmet, ayrıca Chelsea taraftarı olduğunu ve görevli olması nedeniyle, bütün maçları izleme şansına sahip olduğu için çok şanslı olduğunu belirtti.

İngiltere'nin en büyük 9. futbol stadı olan Stamford Bridge Stadı, 42 bin seyirci kapasitesine sahip. (DHA)