'Chelsea'yi yener gideriz'

Beşiktaş, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 1-1'lik Lazio beraberliği sonrası İstanbul'a dönerken, UEFA'nın aldığı tarafsız saha kararı Siyah-Beyazlıların ağırlıklı gündem maddesi olmayı sürdürdü.

İSTANBUL - Beşiktaş, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 1-1'lik Lazio beraberliği sonrası İstanbul'a dönerken, UEFA'nın aldığı tarafsız saha kararı Siyah-Beyazlıların ağırlıklı gündem maddesi olmayı sürdürdü. Beşiktaşlı yöneticilerden İbrahim Altınsay, "Beşiktaş öyle bir seviyeye geldik ki, berabere kalmak ve UEFA'ya katılmayı garantilemek çok önemli bir sonuç değil. Çok üzüntü de duymadık bu sonuçtan. İyi bir Avrupa takımı gibi oynadık. Grup, 'Gordion Düğümü' haline geldi. Biz de Büyük İskender gibi davranıp, kılıcımızı atıp Chelsea'yi yenerek bu düğümü çözeceğiz" şeklinde konuştu. Hafta sonunda Fenerbahçe ile oynayacakları maça da değinen Altınsay, bu mücadeleye büyük önem verdiklerini anlatarak, "Onlara gerekli saygıyı göstermezsek hüsrana uğrayabiliriz. Lazio maçından sonra düşüşe geçmek bize yakışmaz" dedi.
Lazio'yu orada yenip grupta işi bitirmeyi planladıklarını, ancak elde ettikleri beraberliğin de iyi bir sonuç olduğunu anlatan Sinan Engin ise, "Şimdi önümüzdeki Chelsea maçını kazanıp bir üst gruba çıkmanın hesaplarını yapıyoruz" dedi. Engin, Fenerbahçe maçıyla ilgili de "Favorisi kesinlikle yok. Her iki taraf da galibiyet için oynayacak. Hak eden kazansın" diye konuştu.
Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Sergen de Lazio ile zorlu bir Avrupa maçı yaptıklarını anlatarak, "Çok iyi yoldayız. Her şey bizim için iyi gidiyor. İlhan golü atsa maç bitmişti, ancak bunlar üst düzey maçlar. Her şey çok zor. Yolumuzda yürüyoruz" dedi. (Spor Servisi)